שו"ת SMS לפרשת עקב

sms790

סילוק גופה מהר הבית* האם מותר להיכנס להר הבית כדי להוציא משם גופה של גוי?הרב אבינר: כן.  כי זה מטמא את הר הבית.  עדיף שהמוציא יהיה יהודי ולא גוי,  וכן יהודי שטבל.  וכן כמה שאפשר במינימום של בגדים, מינימום של ציוד וכן ללא נעליים. ללכת בדרך הכי קצרה ולשהות זמן מינימום.

 

האר"י ז"ל* האם האר"י ז"ל היה אשכנזי או ספרדי? הרב אבינר: כותב החת"ם סופר בתשובותיו (או"ח סי' טו) שהאר"י ז"ל היה  במקורו אשכנזי אבל החליט  להיות ספרדי ונהג בתפילות כמו הספרדים.  הראשון לציון הג"ר יצחק יוסף סובר שהאר"י ז"ל היה אשכנזי (עלון 'בית מרן', גיליון 85).  כמדומה אביו של האר"י היה אשכנזי ואמו הייתה ספרדייה, והוא התייתם וגדל אצל דודו שהיה ספרדי, ואם כן בפועל היה ספרדי אבל ממוצא אשכנזי, לכן קראו לו אשכנזי רבי יצחק, ראשי תיבות אר"י.  ומי נקרא 'אשכנזי'?  ספרדי ממוצא אשכנזי.  ונראה שגם בצפת יש דעות שונות, שהרי יש בית כנסת האר"י האשכנזי ובית כנסת האר"י הספרדי...

 

לונה-פראק* אפשר ללכת עם הילדים ללונה פארק בתל-אביב? הרב אבינר: מאוד לא צנוע.

 

הוצאת תינוק 40 יום* למה אסור לתינוק וליולדת לצאת מן הבית 40 יום? הרב אבינר: מותר (עיין מעין אומר יב א י).  כמובן יש לשמור על בריאותו (ועיין בסגולות רבותינו 371 – מ"צ).

 

דיג לשם הנאה* הלונה פאאם מותר לעסוק בדיג לשם הנאה ולזרוק את הדגים בחזרה למים כי איני צריך אותם? הרב אבינר: מחלוקת פוסקים.  עיין אמונת עיתך (גיליון 11 וגיליון 12).  יש מחלוקת אם יש איסור צער בעלי חיים בדגים (עיין שו"ת משנה הלכות ו רטז), וכן אם יש בציד איסור אכזריות, כמו בתשובת הנודע ביהודה המפורסמת (שו"ת נודע יהודה יו"ד י – מ"צ), כי אולי זה מוגדר כצורך אדם. על כן המקל יש לו על מה לסמוך, אך בוודאי יותר טוב להימנע.

 

עדיפות יין לברית מילה* באיזה יין עדיף להשתמש בברית מילה, ביין איכותי מיבול נכרים או ביין איכותי פחות מהיתר מכירה? הרב אבינר: ודאי היתר מכירה.  זו האיכות האמתית.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם