שו"ת SMS לפרשת לך לך

sms790

 

חסידי עם ישראל * למה אין ביטוי "חסידי עם ישראל" כמו "חסידי אומות העולם"? הרב אבינר: כי עם ישראל ביסודו צדיקים, ואלו שהם יוצאי דופן מכונים "פושעי ישראל" או "חוטאי ישראל". אנשי אומות העולם ביסודם רשעים, כמו שראינו בשואה ועוד, ואלו שהם יוצאי דופן ומתגברים על יצרם מכונים "חסידי אומות העולם".

עלייה להר הבית * מה דעתו של הרב על עלייה להר הבית? הרב אבינר: דעתי האישית אינה מעלה ואינה מורידה, אחרי שהרבנות הראשית לישראל אסרה עלייה להר הבית, כפי שמצוין בשלטים מסביבו, וכן אסרו מרן הרב קוק ורבנו הרב צבי יהודה וכן כל גדולי ישראל. ומי שרוצה לעלות בטענה שאין קדושה באותם המקומות בהר הביתזה מזכיר את קושיית העולםמדוע הגמרא כותבת שאם אב ביקש מבנו להביא לו מאכל וכן אמו, כיבוד אב קודם, שהרי גם אמו חייבת בכיבוד בעלה בזה (קידושין לא א) - הרי כיבוד אם הוא חיוב ודאי וכיבוד אב הוא מכוח ספק, כי אולי אינו אביו (חולין יא ב)? ומתרציםאיזה כבוד ינחיל בכך לאמו, בכבדו אותה לפני האב, דשמא אינו האב?! ואין לנו מה להוסיף אחרי מרן הרב קוק שכתב: "פגיעה אחת בקדושת מקום בית חיינו, עולה לנו על כל מיליונים של יישובים מעשיים" (אגרות הראיה ב רפה - מ"צ).

פילוג מרכז הרב * מה דעת הרב על הפילוג הכואב בישיבת מרכז הרב לפני כעשרים שנה? הרב אבינר: דעתי שתלמד חומש רש"י במקום להכניס ראשך בין הרים גדולים שלא ירוצצו גולגולתך.

שוקולד בלי הכשר * מותר לאכול שוקולד מחו"ל בלי הכשר? הרב אבינר: לא. גם לא שוקולד בלי הכשר מהארץ, כי בתעשיית המזון מוסיפים כל מיני חומרים, שהם לא תמיד רשומים.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם