שו"ת SMS לפרשת בהר

sms790

 

קו סיוע לנשים * יש קו סיוע לנשים עם נטיות הפוכות? הרב אבינר: כן, "נפשך". 02-6746650, ימים א-ב בין 19:00-22:00. וכן בעבור נשים שעברו הטרדה או שמכורות לאינטרנט. וכן באתר "נפשך".

די למסעות המוות * האם שייך לומר את הביטוי "די למסעות המוות" ביחס לצער בעלי חיים? הרב אבינר: לא. זה ביזיון לאלו שהשתתפו במסעות המוות בשואה.

ריטלין בשבת * מותר לקחת ריטלין בשבת כדי שאוכל ללמוד? הרב אבינר: כן. א. לא ברור שהפרעת ריכוז וקשב מוגדרת כמחלה. ב. בלי ריטלין יש סבל רב. ג. בימינו תרופות לא נוצרות בבית. ד. בימינו תרופות לא נוצרות באמצעות טחינה. ה. ראוי להחמיר ולהטמין את הריטלין במזון ביום שישי.

מש"קית ת"ש * מותר בצבא להיפגש עם מש"קית ת"ש, שהיא סוג של עובדת סוציאלית? א. היא בדרך כלל משועממת. ב. יש חיילים שנפלו אִתה. ג. זה מחייב חשיפת עולם אישי ומשפחתי. ד. זה כולל פגישות רבות וגם ביקורי בית. הרב אבינר: רק בלית בררה ובשמירת כל הלכות צניעות, ושאל את רב היחידה או בקו לחיילים של הרבנות הצבאית 052-9414414.

הגעלה וטבילה * מה עושים קודם בכלי, הגעלה או טבילה? הרב אבינר: קודם הגעלה, אחרת זה דומה לטובל ושרץ בידו (שו"ע יו"ד קכא ב בשם ברשב"ם – מ"צ).

קול אישה במשיבון * מותר לשים קול שירת אישה במשיבון? הרב אבינר: ודאי שלא.

שמירה על אתר נוצרי * האם כחייל מותר לשמור על אתר טבילה נוצרי? הרב אבינר: כן, כי אנו ריבונים על כל המדינה ואחראים לכל המדינה.

ברכה אחרונה על פיצה * אכלתי שני משולשי פיצה ולא קבעתי על זה סעודה ולא נטלתי ידיים. האם נכון לברך על המחיה? הרב אליהו: אכילת שני משולשי פיצה בפיצות עבות מחייבת בברכת המזון. לכן, אף שלא נטלת ידיים תברך ברכת המזון.

מה חושבים עליי? * אני כל הזמן חושבת מה החברה חושבת עליי, בעיקר בענייני עבודת ה'. איך אפשר לעבוד על זה? הרב אליהו: כשאדם מְשווה מול עיניו תמיד את נוכחות ה' - הוא לא מתחשב בנוכחות החברה.

מחשבות לא צנועות * יש לי כבר הרבה זמן הרבה מחשבות ממש ממש לא צנועות בעקבות תמונה שראיתי. מה אפשר לעשות? האם אפשר להיפגש במצב כזה? הרב אליהו: הדרך הכי טובה היא להשקיע בתורה. יגיעת התורה מתגברת על הכול. להשקיע כמה שיותר בלימוד התורה, זו התרופה מספר אחת להשכיח ולמחוק מהראש את המראות הלא צנועים.

ברכת כוהנים יחף * האם מותר לעלות לברכת כוהנים יחף במקום שכך המנהג? הרב אליהו: מותר.

התבוננות בגבר * האם יש איסור כלשהו שאישה תסתכל על גבר בלבוש מינימלי? הרב אליהו: איסור דאורייתא "ולא תתורו "הוא גם על נשים.

טלפון חכם לנער * מה הרב חושב על סמארטפון עם 'נטספארק' לנער? הרב אליהו: אם לא חייבים ממש – לא לקנות טלפון כזה. בפרט שיש נופלים בסמארטפון למרות כל החסימות.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם