שו"ת SMS לפרשת נשא

sms790

 

אירוויזיון עם תפילין * פרסמו תמונה של שחקן שהתחפש לשר דתי, כאשר על ראשו שתי קופסאות תפילין כמו קוקיות של הזמרת מהאירוויזיון. כיצד להתייחס? הרב אבינר: אסור להתכבד בקלון חברו, והמלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא. אמנם אותו שר אינו צדיק כמו רבינו הרב צבי יהודה זצ"ל אבל עד כדי כך חלילה להשפילו. וקל וחומר שאין לבזות תשמישי קדושה (הקופסות הן תשמישי קדושה ולא תשמישי מצווה כי הם נוגעות בקשר תפילין - מ"צ).

שוטרת ולא חיילת? * הרב כתב בתשובה במסרון שהניצחון באירוויזיון אינו קידוש השם אלא חילול השם, ושיש לשבח נשים עם מקצועות שמיטיבים לעם ישראל, והרב הזכיר שוטרת. מותר לאישה להיות שוטרת?! הרב תמיד כותב נגד גיוס בנות * הרב אבינר: זה עניין אחר. מותר לאישה להיות שוטרת כדי לטפל בנשים. אחרת, לא צנוע ששוטר יטפל בנשים, לכן צריך גם שוטרת.

אבל המשטרה מלאה ערבוב בין גברים ונשים? הרב אבינר: זה נכון. זה תלוי באדם. כמעט בכל מקום עבודה יש גברים ונשים, וצריך להתרחק מאוד מאוד.

 

בן שמתרחק מן התורה * בננו בן ה-18 מתרחק מן התורה וחזר הביתה עם עגיל. האם אני צריכה לומר לו שעד שלא יסיר אותו לא יחזור הביתה? הרב אבינר: הבן שלך שווה יותר ממסרון. אם תרצי, טלפני לאשתי. באופן כללי, לא כפייה אלא אמון.

 

חיפושית * האם אפשר לקרוא לחיפושית בשם "פרת משה רבנו"? הרב אבינר: לא טוב.

 

בנות בפינה לחיילים * האם ראוי לבנותלהתנדב ב"פינה חמה" לחיילים, מה שכולל גם דיבור? הרב אבינר: ודאי שלא. אלא להקים פינהלחיילים על ידי בנים, ופינה לחיילות על ידי בנות.

 

טיול בבית משפט * מותר ללכת לבית משפט לצפות בדיונים, סתם לטיול? הרב אבינר: ודאי שלא. אלו ערכאות של גויים, "מרים ידו בתורת משה" (רמב"ם סוף הלכות סנהדרין).

 

עבודת ה' ביראה * האם יש חיסרון בעבודת ה ביראה? הרב אבינר: עבודת ה' שווה יותר ממסרון. ראוי לפנות לרב בעל פה.

 

רב גרוש * האם יש בעיה ללמוד תורה מרב גרוש? הרב אבינר: לא, אם הוא אדם טוב. ואין ללמוד מרב נשוי אם אינו אדם טוב.

 

עישון נרגילה * האם יש הבדל בין עישון נרגילה לבין עישון סיגריה? הרב אבינר: כן. נרגילה חמורה יותר. א. החומר הרבה יותר מסוכן. ב. מלווה בבילוי זמן רב.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם