שו"ת SMS לפרשת בהעלותך

sms790

 

סמארטפון * הגעתי להחלטה שאני לא רוצה טלפון חכם אלא סלולרי פשוט, אך בדרך כלל אני שומע שיעורים בנסיעות הארוכות שיש לי יום יום. האוכל לקנות טלפון עם אינטרנט לשם זה? הרב אבינר: אפשר לשמוע שיעורים בטלפון פשוט כגון ב"קול הלשון" 03-6171111.

חיבוק חבר * יש לי חבר חולה מאוד, כמעט סופני. האם אני יכולה לחבק אותו כדי לחזקו? הרב אבינר: ודאי שלא. א. אין מתרפאים בעריות. ב. צריך נס. ונס לא מופיע על ידי עברה אלא על ידי מצווה.

גיוס בנות דתיות * איך אפשר להבין שכל שנה יש יותר בנות מאולפנות שמתגייסות בניגוד להוראת הרבנים? הרב אבינר: א. יש ב"ה גידול טבעי ונולדות יותר בנות. ב. המספרים שצה"ל מציג בנדון עוברים מניפולציה והטעיה ואינם אמינים. ג. צה"ל מתמקד באוכלוסייה מסוימת ספרדית-מסורתית ועורך תשאול מחמיר כך שהן נפסלות מההגדרה "דתיות", כגון אם לא מתפללות יום-יום או שוחות מעורב. ד. צה"ל מתמקד בבנות אתיופיות ומבטיח להן הרים וגבעות שתלמדנה מקצוע. ה. יש לצערנו חולשות רבות ביראת שמים אצל הנוער, בתחומים שונים, וזה כולל גיוס בנות. חזק ואמץ.

שאלות סמס * למה אין תשובה על כל שאלת סמס? הרב אבינר: מתקבלות כל יום 400 שאלות, ובתקופות חגים 600, ואי אפשר להשיב לכולן. לכן יש כללי קדימה. לדוגמה "מעשה ושאינו למעשה, נזקקין למעשה" (רמב"ם הלכות תלמוד תורה ד ז). כלומר אדם ששואל מה עליו לעשות למעשה ולא שאלות מה אחרים חייבים לעשות. או טעמי מצוות וכדומה.

מותגים * יש בעיה בקניית מותגים? הרב אבינר: א. שחץ. ב. בל תשחית של הכסף.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם