שו"ת SMS לפרשת קרח

sms790

 

ביטול אירוע ספורט * כיצד להתייחס לכך שאירוע ספורט שהיה אמור להתקיים בירושלים בוטל כי הקבוצה בחו"ל קיבלה איומים?הרב אבינר: א. ספורט תחרותי הוא הבל.  ב. זה היה אמור להתקיים עם חילול שבת רבתי.

קריעה על עמונה * האם עליי לקרוע כשאני רואה את עמונה? הרב אבינר: לא. כי זה שלטון ישראל. שו"ע או"ח תקפא א ומ"ב שם.

שירות לאומי שנתיים * החלטתי לעשות שירות לאומי שנתיים.  זה טוב? הרב אבינר: שירות לאומי לבנות הוא מצוה גדולה – בניגוד לשירות צבאי לבנות שהוא עבירה גדולה.  ושירות לאומי שנתיים היא מצוה כפולה, וגם יותר גדולה, כי בשנה שניה  לבת יש יכולת למלא תפקידים יותר אחראיים וחשובים.  כמובן, בתפקיד שירות לאומי שרבנים מאשרים.

כשרות בבישול ואקום * האם בשיטת בישול תחת ואקום, סו-וויד,Sous Vide, כאשר המזון בשקית ניילון אטומה, מותר להשתמש בסיר לא כשר? הרב אבינר: ודאי לא. שקית הניילון לא נחשבת לאטומה מבחינה הלכתית. וכן שקית ירקות אטומה בחמין הופכת לבשרית.

תלמיד בחדר מורים * אני תלמיד ישיבה תיכונית. האם מותר לי לשתות קפה בחדר מורים, הרי הוריי משלמים לי שכר לימוד, כולל פינת קפה שלהם? הרב אבינר: ודאי לא. הם משלמים תמורת מה שמסכימים לתת להם.

יין לבן בחופה * תחת החופה הכלה מעדיפה יין לבן שמא יישפך על שמלתה, והחתן מעדיף יין אדום שרומז לברית הנכרתת. מה לעשות? הרב אבינר: הנימוק של הכלה הוא ברור ויותר חזק מרמז.

בגדים לבנים בשבת * האם ללבוש כל הבגדים לבנים בשבת כפי שאומר האר"י ז"ל? הרב אבינר: זו לא מדרגה שלנו אלא של צדיקי עליון, ויש בזה יוהרה. ביה"ל ור"ח פלאג'י (ביה"ל רסב ד"ה בגדים. "צריך שיהיה שלם בשלימות ובכוונה בתפילות ובברכות ומופלג בחסידות וקבלה". רוח חיים. פסקי תשובות רסב הערה 27 – מ"צ). ללבוש חולצה לבנה בלבד זו לא יוהרה. וכמובן כך נוהגים. 

גלגול נשמות * האם גלגול נשמות הוא אמיתי? שמעתי שיש מדען בשם סטיבנסון שמצא אלפי ילדים שזוכרים את גלגולם הקודם. הרב אבינר: גלגול נשמות הוא אמיתי. עיין ספר קול הנבואה וכן אורות הקודש ושמונה קבצים. אבל המחקרים שלו לקויים מבחינה מדעית: הסתמכות על עדויות של משפחות, השפעת המתרגמים ואמונותיהם, עמדה מגוייסת של צוותו, הטיית האישור, אי פרסום של אף תוצאה נגדית. עיין ויקיפדיה (קול הנבואה רל-רלז.  אורות הקודש ג רלז. שמונה קבצים ז קעא. Wikipedia, Ian Stevenson– מ"צ).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם