שו"ת SMS לפרשת שופטים Featured

sms790

 

 

אמו של היטלר ימ"ש * האם נכון שאמו של היטלר הייתה יהודייה? הרב אבינר: לא. יש שמועה שאם אביו הייתה יהודייה, אך זו שמועה ללא בסיס.

היריון קשה * לאשתי יש הריונות קשים, ובכל זאת היא מוכנה. הבעיה היא שגם אני סובל מזה בחיי ויש גם פגיעה בשלום בית. האם זו עילה לוותר על עוד תינוק? הרב אבינר: כמו שאשתך מקבלת בגבורה את ההיריון בשביל עוד ילד, כן עליך לנהוג (עי' משך חכמה בראשית ט ז – מ"צ). אמנם זמן רב יש במערב אידיאל גדול להיות מפונק. אך זהו עיוות נורא. לכן התגבר ותרוויח פעמיים: תינוק ורפואה מן הפינוק.

התורה והמדעים * אם כל המדעים כלולים בתורה, אפשר ללמוד ממנה כימיה למשל? הרב אבינר: זו לא מדרגתנו.

תמונת הרמב"ם * האם תמונת הרמב"ם היא אמינה? הרב אבינר: לא. אין לו פאות כלל. זו תמונה מאוחרת בבגדים טורקיים.

מפרנס לכול * למה כתוב בברכת המזון "א-ל זן ומפרנס לכול", "נותן לחם לכל בשר", הרי יש אנשים שמתים מרעב? הרב אבינר: ה' נותן מזון לכולם, אך אנשים ברשעתם לא מחלקים בשווה. יש בעולם 600 מיליון רעבים ו-600 מיליון אנשים שסובלים מהשמנת-יתר.

בני עקיבא * האם הרב חזר בו מהדברים הטובים שכתב על בני עקיבא בספר "גן נעול"? הרב אבינר: לא. יש בבני עקיבא דברים טובים ויש דברים שצריכים תיקון, כגון עירוב בנים ובנות. מה שטוב, יש לחזק, ומה שצריך תיקון, יש לתקן.

אורות הקודש * האם יש באורות הקודש צורה קבלית חדשה או שהייתה כבר קיימת? הרב אבינר: כבר קיימת, אך קיבלה הסברה חדשה.

החרמת נפצים * מותר להחרים נפצים ולאבדם? הרב אבינר: כן, מותר ומצווה. הם מסוכנים. עיין שו"ע חו"מ רסו ד.

רב מכה ילדיו * יש רב שמכה ילדיו באכזריות. מותר לי לשמוע שיעוריו? הרב אבינר: לא. "אם הרב דומה למלאך ה' צ-באות, ילמדו תורה מפיו" (מועד קטן יז א – מ"צ).

קרוטונים במרק חם * האם מותר לשים קרוטונים במרק חם בשבת? הרב אבינר: מותר כי אין איסור בישול אחרי טיגון, אפילו לאשכנזים, קל וחומר בכלי שני.

אמונה לבית המקדש * איך אני יכול לחזק בעצמי את הרצון לבית מקדש והצער על החיסרון כשאיני יודע מה חסרתי? הרב אליהו: אנחנו באמת לא יודעים מה חסר לנו כשאין בית המקדש. אבל אם לומדים קצת בדברי הנביאים מבינים שהוא הבית שמביא שלום לעולם. מביא נבואה, רפואה וחיים. מביא שמחה. ואם נלמד עוד – בוודאי נדע עוד דברים שאותם אנחנו רוצים.

ציצית וכיפה בבריכה * האם בבריכות ובשיט קייקים מותר להוריד כיפה וציצית? הרב אליהו: בקייקים - ודאי לחבוש כיפה וציצית או לפחות כובע. בבריכה לא צריך בזמן שנמצאים במים, אבל בחוץ – חשוב מאוד.

שיתוף בדייט * האם אני צריכה לספר לבחור שאני נפגשת אתו את כל החטאים שעשיתי בעבר לפני האירוסין? הרב אליהו: אם תספרי לו - אולי תעשי לעצמך טובה, אבל לו תעשי רעה. כי הסיפורים הללו ילוו אותו ויקשו עליו. את צריכה רק לומר באופן כללי שחזרת בתשובה ושבעבר לא היית שמורה כמו היום. אם אין לזה השלכות על הקשר ביניכם את כלל לא צריכה להיכנס לפרטים. ממש לא כדאי, אלו דברים שהיו בעבר ואינם קשורים להמשך חייך.

השתחוויה מחוץ להר * האם מותר להשתחוות כנגד שערי הר הבית מבחוץ? הרב אליהו: כן.

תפוחים מוברקים * האם מותר לאכול את התפוחים שמורחים אותם בשעווה כדי שיבריקו? הרב אליהו: מותר לאכול.

ייאוש * מה עושים עם ייאוש בעבודת ה'? הרב אליהו: מכיוון שהייאוש לא מקדם אותנו בעבודת ה' - לא צריך אותו. מתמלאים באמונה ומתקדמים. קשה לפעמים להתגבר, אבל יש לדעת שאנחנו שולטים בתחושות. מוח שליט על הלב. בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם