שו"ת SMS לפרשת כי תצא Featured

sms790

 

 

כבוד חכמים * נזפתי קשות באדם שקרא לרב דרוקמן – דרוקמן בלי תואר רב, וביקשתי ממנו לצאת. נהגתי נכון? הרב אבינר: נכון מאוד. כבוד התורה (אגב,הרב אבינר מכנה את הרב חיים דרוקמן "מורי ורבי" בשו"ת שאילת שלמה, מה שלא רגיל אצל הרב. הרב הסביר לי: "למדתי אצלו כשהייתי חניך בבני עקיבא, ואחר כך במהלך השנים פעמים רבות שאלתי אותו שאלות והתייעצתי איתו. הושפעתי ע"י אישיותו" - מ"צ).

 

צ'רלי צ'פלין * איך צ'רלי צ'פלין עשה את הסרט "הדיקטטור" שרק מראה את היטלר כמגוחך ולא כרוצח שטני של שישה מיליון יהודים? הרב אבינר: איני יודע. שאל ישירות חוקרים של צ'פלין. מכל מקום מישהו אמר שלא ידע אז על מחנות השמדה, ולו ידע, לא היה עושה סרט כזה.

 

לימוד תורה * למה ללמוד תורה? הרב אבינר:דבקות בה'.

 

הטבלת אולר * אולר המורכב מכמה כלי אוכל, וטעון טבילה, כיצד יש להטבילו? הרב אבינר: פתוח.

 

שיימינג * האם מותר לעשות ביוש פומבי ברשתות חברתיות, המכונה שיימינג, כדי להתריע מפני עושי עוול? הרב אבינר: לשון הרע לתועלת מותרת אם מתמלאים שבעה תנאים (חפץ חיים כלל י). לכן צריך שבית דין או גוף מוסמך יחקור ויזהיר אותו, ואם לא שמע, מותר ומצווה ללחוץ עליו בעזרת שיימינג.

 

ניתוח יָרוֹד * האם אחרי ניתוח קטרקט יש לברך הגומל? הרב אבינר: לא, כי לא הייתה סכנת חיים בניתוח (ובדידי הוי עובדא שראיתי שהיה לרב ניתוח כזה, וחזר לישיבה באותו יום כשתחבושת על עינו, וכשהורידה לא בירך – מ"צ).

 

בני זוג יד ביד * מותר לבעל ואשתו ללכת יד ביד במקום ציבורי שהוא ריק לגמרי כגון מאוחר בלילה? הרב אבינר: אם אין אף אחד, מותר, כי אין זה דין במקום אלא דין בנוכחים.

 

להתחתן בטהרה * מהי הדרך הכי טובה לטהר ולקדש את המחשבות והרצונות ולשמור על הגוף נקי וקדוש עד החתונה? הרב אליהו: זאת העבודה הכי חשובה שיש. כשלומדים תורה ושומרים על העיניים, קל יותר לשמור על המחשבה ועל הרצונות.

 

דור ישרים * בדיקת "דור ישרים" נותנת לי הרגשה של חוסר ביטחון. מה דעת הרב עליה? הרב אליהו: זו השתדלות מינימלית ולא חוסר ביטחון.

 

נטילת ידיים לילדים * מאיזה גיל יש להקפיד עם ילדים על נטילת ידיים לפני המוציא? הרב אליהו: מגיל שמבינים, בערך בגיל 3.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם