שו"ת SMS לפרשת כי תבוא Featured

sms790

 

 

 

חלושי אופי * איך אפשר להבין אנשים שיושבים בתפילה בבית כנסת, בטלית ותפילין, ומפטפטים אף על פי שהם יודעים שאסור? הרב אבינר: הם חלושי אופי, לכן אינם גוברים על יצרם השפל לפטפט, ואינם "גיבור הכובש את יצרו". ה' ירחם עליהם.

מזוזה בקרוון שהעבירו * אני גר בקרוון ביישוב. סוללים כביש גישה חדש ומעבירים את הקרוון למקום אחר. האם אני צריך לקבוע את המזוזה מחדש? הרב אבינר: פעם נשאל הרב מרדכי אליהו אותה שאלה והשיב שאם מעבירים ממקום למקום, אזי ברגע שהמבנה הורם באמצעות מנוף מעל הקרקע, הוא פטור ממזוזה, וכשמורידים אותו שוב לקרקע, הוא חייב שוב במזוזה, ולכן יש לפרק את המזוזה ולקבעה מחדש ובברכה (דף שבועי "קול צופיך" גליון 37. אביהם של ישראל - דברים עמ' 48. מפי אליהו עמ' 79. וכן הרב יצחק זילברשטיין בספרו עלינו לשבח ח"ו עמ' קח. וכן פסק הרב קנייבסקי אבל בלי ברכה. עלון 'וישמע משה' - פרשת שופטים תשע"ח. פירושו של הרב על קצשו"ע יא יד - מ"צ).

יהדות חו"ל * האם לחזק שמירת מצוות ביהדות חו"ל או לשדר מסר שיש לעלות? הרב אבינר: אין סתירה.

בגדים צנועים * אני לובשת בגדים צנועים, ומאושרת, אך בעלי טוען שזה משעמם אותו והוא רוצה שאלבש בגדים מושכים. מה לעשות? הרב אבינר: מעולה. לבשי בגדים מושכים בבית. ובחוץ או כשיש אורחים בבית, לבשי בגדים צנועים. הרי כוונתו לבגדים שמושכים אותו ולא את האנשים ברחוב או האנשים האחרים בבית.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם