שו"ת SMS לפרשת כי תשא Featured

sms790

 

 

הרב שלמה אבינר

קריאת מגילה בתיאטרליות* יש אופנה חדשה של קריאת המגילה, לעבות את הקול או לקרוא בצורת דהרת סוסים כדי "להחיות" את המגילה. האם זה ראוי?הרב אבינר: זה לא טוב. הקריאה היא מצווה שמקיימים בחרדת קודש, "ברוך את ה' א-לוהינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו", ולא תיאטרון או קרקס. מה שמחיה את המגילה, זו הצלת עם ישראל ממוות.

שם של בעל חיים * מותר לקרוא לילד עם שם של בעל חיים? הרב אבינר: צריך לשאול שאלה זו את הרב צבי טאו (אפשר גם לשאול את הרב דב ביגון, הרב דב ליאור, והיה אפשר לשאול את הרב זאב קרוב זצ"ל וכו' - מ"צ).

תפילה לשלום המדינה * מי כתב את התפילה לשלום המדינה? הרב אבינר: הרב הראשי הרב יצחק אייזיק הרצוג. הוא שלח לש"י עגנון שיתקן ויערוך.

שקר בסקר * האם מותר לי בסקר בחירות לשקר כדי לחזק? הרב אבינר: לא.

פקודת השירות המשותף * כיצד אני יכול לחוש צימאון לצבא אחרי "פקודת השירות המשותף"? הרב אבינר: א. אין זה נוגע למהות הפנימית של הצבא שהיא קוד* קודש, הגנה על העם, הארץ ועל קידוש השם. ב. כל דבר נידון על פי רובו, ורובו של הצבא הוא טוב מאוד.

חתונה או בית אבל * אם אני לא יכול ללכת לשניהם, מה עדיף, חתונה או ניחום אבלים? הרב אבינר: אם אחד הוא משפחה, אז אצל המשפחה. אם לא, איפה שאתה הכי נצרך. אם הם שווים, אז טוב ללכת לבית האבל מאשר לבית המשתה, כי החי ייתן אל ליבו. קהלת (ז ב – מ"צ).

חוברת של מיסיון * קיבלתי חוברת של המיסיון עם פסוקים מהתנ"ך, ושמעתי שהרב אמר לזרוק לפח. האם לזרוק מיד או להביא הביתה ולהראות לילדיי שאני זורק? הרב אבינר: להראות להם (ופעם בישיבה הרב הביא חוברת כזאת לישיבה וזרק בפני התלמידים – מ"צ).

 

הרב שמואל אליהו

 

משועבדים או לא * האם בזמננו נכון לומר שאנחנו תחת שעבוד מלכויות, מכיוון שארה"ב ושאר מלכויות משפיעות מאוד על החלטות הממשלה, או שמא כיום איננו תחת שעבוד מלכויות? הרב אליהו: שעבוד מלכויות העיקרי איננו קיים כבר 70 שנה. אבל לצערנו ארה"ב לוחצת עלינו לוותר פה ושם ביהודה ושומרון. לשמחתנו הכוח שלהם ללחוץ הולך ופוחת. בעזרת ה' ייפסק לגמרי.

 

סעודה על מיני מזונות * מה דין אדם שהתחיל לאכול מזונות ואז נמלך לאכול שיעור קביעות סעודה? הרב אליהו: ממשיך לאכול בלי ברכה נוספת, ובסוף האכילה מברך ברכת המזון.

תיקון לנפילה * בזמן האחרון נפלתי בצורה נוראית בשמירת העיניים. מה אני עושה? הרב אליהו: לימוד תורה הוא כלי נשק נגד היצר הרע. לכן צריך להתחזק בלימוד תורה. כמו כן תתחזק בעין טובה לדון כל יהודי לכף זכות. תדאג שיהיה סינון למכשירים שאת מחזיק או שנמצאים בסביבה שלך, ובעיקר תסתכל קדימה ולא על מה שהיה, תמשיך להתחזק ולעשות כל דבר שיחזק אותך, וה' ייתן לך כוח להתגבר בפעם הבאה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם