שו"ת SMS לפרשת וירא Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

בישול עכו"ם בכדורי פלאפל * האם כדורי פלאפל שטוגנו על ידי גויים כשרים? הרב אבינר: לא. יש איסור טיגון גוי כמו בישול גוי (דרכ"ת יו"ד קיג טז. ערוה"ש שם כד).

הלכות צניעות לחיילים *יצאה חוברת "והיה מחניך קדוש" על הלכות צניעות לחיילים עלידי פורום רבנים במילואים.כיצד להתייחס? הרב אבינר: חוברת טובה מאודאך כמובן, כמושכתובשםבחוברת, הלכה למעשה יש לשאול את הרבנות הצבאית, שהיא מראדאתרא.יש לפנות לרב היחידה או לקול חיילים 052-9414414.

"שמיים" בזימון * למה אומרים "שמיים" בזימון? הרב אבינר: הרב עובדיה יוסף זצ"ל היה רגיל לבאר שמילת שָׁמַיִם היא ראשי תיבות: ש'ומע מ'שמיע י'חד מ'כוונים. שכולם מכוונים לדעת המזמן.

שקר על שידוך * מותר לשקר לחברים בהקשר לדייטים כדי שלא יפריעו ויבלבלו אותי? הרב אבינר: כן. זה להינצל מנזק.

יום הולדת של גר * איזה יום הולדת עליי לחגוג, של יום הגיור הראשון שלי או של יום הגיור לחומרה? הרב אבינר: הגיור הראשון.

סגולה נגד יצר הרע * יש סגולה נגד יצר הרע? הרב אבינר: מעשה ששאלו את הבעל שם טוב על אדם מסוים אם הוא צדיק-אמת או נוכל. השיב: שאלו אותו כיצד לנצח את היצר הרע, ואם ייתן סגולה, אז הוא נוכל. אלא יש להילחם וללמוד כל יום חצי שעה מסילת ישרים או ספר מוסר אחר.

אהבה בין איש לאשתו * מה יותר מלמד את הילדים מידות טובות – אהבה וכבוד בין אב ואם, או אבא שעושה חסד ומלמד תורה? הרב אבינר: ודאי שאהבה וכבוד בין אבא ואימא, שהם חובה גמורה, מן התורה, ומדרבנן, והוא חתום בכתובה. לעומת חסד ולימוד שהם מידת חסידות כפי יכולתו.

לימוד עקדת יצחק לילדים * האם ללמד עקדת יצחק לילדים קטנים?הרב אבינר: בוודאי. כל התורה כולה. ללמד בתמימות (וכן הורה הגר"ח קניבסקי – מ"צ).

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם