שו"ת SMS לפרשת ויצא Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

שירת נשים בצבא * חייל בקורס מ"כים נשאל אם היה מסרב להיות נוכח בשירת נשים. הוא ענה שכן, הועלה לוועדת מח"ט והודח מהקורס. הוא צודק? הרב אבינר: ודאי שהוא צודק. קצשו"ע קנב ח.

מנת דם "לא כשרה "* יש בעיה לקבל מנת דם מאדם שאינו אוכל כשר? הרב אבינר: לא, אין זה אוכל. מותר גם לקבל השתלה מבעל חיים לא כשר.

* אז למה אין להיניק תינוק בחלב של אישה שלא אוכלת כשר (רמ"א וגר"א יו"ד פא ז)? הרב אבינר: א. זו חומרה בעלמא. ב. זה מזון.

הגירוש מהגוש * מאיזה דין הרב היה בעד הגירוש מגוש קטיף? דינא דמלכותא דינא? הרב אבינר: אין דינא דמלכותא דינא נגד התורה. הגירוש היה איסור חמור. כך אני הדל אמרתי אז וגם עתה אני אומר. כתבתי על זה 20 מאמרים בדפי השבוע ונתתי יותר מ-100 שיעורים. כנראה אתה מערבב עם מישהו אחר. ובע"ה נחזור לגוש קטיף.

אישה ותפילין * למה אישה אינה יכולה לקבל את הדברים הטובים שיש בתפילין? הרב אבינר: אינה זקוקה. הגר"א מסביר שכמו שאצל איש תלמוד תורה כנגד כולם, כך אצל אישה הצניעות מביאה את כל הברכות הרוחניות.

ליקוט עצמות * לאור המחסור בקברים בארץ, שהולך ומחמיר, למה לא להחזיר את המנהג הקדום של ליקוט עצמות? הרב אבינר: אין שום סיבה שלא. וכל הפוסקים מסכימים.

פועל ישועות * מדוע אין שום רב ציוני פועל ישועות? הרב אבינר: יש אלפים שפועלים ישועות עצומות. ישועת הנשמה מן החטא. וזה כמובן חשוב לאין ערוך יותר מישועה גשמית של העולם הזה. ויש גם שעושים ישועות בעולם הזה, מכיוון שהולכים לצבא.

 

הרב שמואל אליהו

 

 

התכתבות עם נערה * האם מותר להתכתב בהודעות עם נערה שאני לא מכיר ולא ראיתי אף פעם, בדרך כלל דברים ענייניים אבל לא תמיד? מדוע? הרב אליהו: ממש אסור. יש איסור בתורה לתור אחרי העיניים ויש איסור לתור אחרי הלב.אם אתה מתכתב במסרונים, אתה עובר על האיסור השני, ואם אתה מתכתב בוואטאספ עם תמונות אתה עובר גם על האיסור הראשון.

 

חגיגה נחמדת וקדושה * מה הרב ממליץ לעשות ביום ההולדת מבחינת קודש? הרב אליהו: יום שמחה והודיה לה' על שנתן לך חיים. להתבונן ולחשוב מהם הכישרונות שלך, ולהתקדם בשביל למצות אותם.

 

שירת אישה * האם מותר לשמוע שיר שאישה שרה? היא שומרת תורה ומצוות אך לא מקפידה על שירת נשים.הרב אליהו: לגבר אסור.

 

תפילה בתנועה * להתפלל שחרית באוטובוסאו להתפלל כבר מנחה,מה עדיף לנשים?הרב אליהו: שחרית באוטובוס.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם