שו"ת SMS לפרשת שמות Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

מזון מוזר * מותר בסעודת "סיום" לאכול עטיני פרה, חגבים, תאו (בופלו) ואייל אדום? הרב אבינר: אפשר, כמובן בתנאי שיש להם הכשר אמיתי; אך חגבים מותרים רק לתימנים.

קדושת המחנה צבאי * הרב ציטט את רבי אברהם אבן עזרא, שבמיוחד בצבא צריך "והיה מחניך קדוש", בגלל המציאות היצרית שם. ולא מצאתי. הרב אבינר: טעיתי, זה הרמב"ן. יישר כוח.

הפגנות * האם יש ערך להפגנות? הרב אבינר: בוודאי. זה מוזכר בגמרא. כדי לעורר דעת הקהל. כמובן בתנאי שיש אישור חוקי. אך יש לשאול מומחים בתחום, אם היא תועיל או לא.

טעם חזיר * למן היה כל טעם שרוצים, האם היה לו גם טעם חזיר? הרב אבינר: כן. בגמרא נזכר שיש דג כשר שלמוחו יש טעם חזיר, כפי שאמרה ילתא אשת רב נחמן, שכל דבר אסור שברא ריבונו של עולם הוא ברא גם אופן מותר (חולין קט, ב. אגב, יש לי בת שקוראים לה ילתא, על שם הת"ח שבגמרא – מ"צ).

גיור דרך ארגון נתיב * אישה עברה גיור דרך ארגון נתיב, ושומרת מצוות באופן מלא. האם הגיור שלה תקין? הרב אבינר: כן. מאה אחוז.

בת מהזרעה מלאכותית * יהודייה שילדה מהזרעה מלאכותית מתורם גוי, האם הבת שנולדה היא יהודייה וכשרה לכוהן? הרב אבינר: כן, כן (פסק בה"ד הרבני אשקלון יט מרחשוון תשע"ו – מ"צ).

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם