שו"ת SMS לפרשת משפטים Featured

sms790

הרב שלמה אבינר

פרס ישראל לרב יעקב אריאל שליט"א * האם הרב יעקב אריאל באמת זכאי לפרס ישראל? מה בכך אם לא יקבל? הרב אבינר: אותו גאון לא זקוק לפרס ישראל, יש לו פרס גדול יותר: פרס התורה, פרס עם ישראל לדורותיו, פרס ריבונו של עולם א-לוהי ישראל. הוא אינו זקוק לכבוד זה, אלא מדינתנו היא זקוקה לו.

העלאת קבר לארץ * יש עניין להעלות לארץ אדם שנקבר בחו"ל? הרב אבינר: אין חובה אך זו מעלה.

 

מעשה בראשית * לפי הרמב"ם, שמעשה בראשית הוא חוכמת הטבע, מותר ללמוד ביולוגיה בשירותים? הרב אבינר: זה הקשר בין חוכמת הטבע לריבונו של עולם. עיין דרשות הר"ן. 

 

רישום נוכחות * אני מרצה, האם מותר לי להעביר דף רישום נוכחות, אף שברור לי שיהיו גם רישומים כוזבים של נעדרים? הרב אבינר: מותר. אין זו אחריותך. בספק אין איסור לפני עיוור (משנה גיטין ה ט - מ"צ).

 

לימוד גמרא במקום ציבורי * האם כדאי ללמוד גמרא במקום ציבורי קצת בקול כדי לעשות קידוש השם? הרב אבינר: זה לא קידוש השם אלא גאווה. עיין ס' אורחות צדיקים שער הגאוה ("יסיתך היצר לגלות חסידותך ומעשיך הטובים לפני העם, ומביא ראיה: אולי יעשו גם הם כמוך? וגם זה נמשך מן הגבהות" - מ"צ).

 

חיות קרקס * האם בכל מיני הצגות של בעלי חיים בקרקס, אין איסור צער בעלי חיים? הרב אבינר: רבים בעולם טוענים שאכן יש, ובכמה ארצות נאסרו, גם בגלל תנאי הדיור הצפופים וגם בגלל העינויים של האילוף האכזרי. שומר נפשו ירחק מזה.

 

למה התורה לא ניתנה מיד * למה התורה לא ניתנה מיד עם בריאת העולם אלא 2,448 שנה לאחר מכן? הרב אבינר: כי יש להיות מוכן, על ידי דרך ארץ: בינה טבעית ומוסר טבעי. * מי שיש לו יארצייט ביום לא נוח, האם יכול להקדים או לאחר את האזכרה? הרב אבינר: קדיש, לא. אזכרה, כן.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם