שו"ת SMS לפרשת תרומה Featured

sms790

הרב שלמה אבינר

בקשת סליחה * זלזלתי בך כשדיברתי עם חבר, ורציתי לבקש ממך סליחה. הרב אבינר: ודאי, סולח לך, אני הדל באדם.

קורונה * האם לכוון בברכת רפאנו לחיסול נגיף קורונה? הרב אבינר: אפשר. כמובן, יש עוד הרבה מחלות ויותר קטלניות.

 

חידון התנ"ך * האם ללמוד לחידון תנ"ך זה ביטול תורה? הרב אבינר: לא, כי זה תורה. אבל זה ביטול תורה יחסי אם מסוגל ללמוד דברים עמוקים יותר. עיין אורות התורה פרק ז.

 

מטוטלת * האם מותר להתרפא בעזרת מטוטלת? הרב אבינר: א. אלה הבלים. ב. בשו"ת שבט הלוי כתב שאין להשתמש בה (שו"ת שבט הלוי ט, קעד. ועיין בספרו של הרב "נר באישון לילה", ערך מטוטלת – מ"צ).

 

איגרת הרמב"ן * אני אומר את איגרת הרמב"ן. מישהו אמר לי שיש לומר דווקא פעם בשבוע. הרב אבינר: ודאי טוב לומר בכל יום. זה כתוב באיגרת עצמה.

 

פיצוץ חצ'קונים בשבת * האם מותר לפוצץ חצ'קונים בשבת? הרב אבינר: לא, כי מוציא דם. אם הייתה רק ליחה, היה מותר (שו"ע או"ח שכח כח).

הרב שמואל אליהו

תנור לחלבי ובשרי * מה דעת הרב על שימוש באותו תנור לבישול בשרי וחלבי? באילו תנאים? תשובה: לא להשתמש באותו תנור לחלבי ובשרי מכיוון שקשה מאוד לנקות את התנור כראוי. להשתדל מאוד במידת האפשר שיהיו שני תאים נפרדים. אם אין ברירה ומשתמשים באותו תא: 1. יש לדאוג שהתנור לא יהיה בן יומו (כלומר שתעבורנה 24 שעות בין שימוש לשימוש). 2. שהתנור נקי משאריות מאכל. 3. להחליף תבניות. 4. להפעיל בחום גבוה במשך כ-30 דקות בין שימוש לשימוש.

אכילת תותים * האם אפשר לנקות תותים? תשובה: אפשר לאכול לאחר ניקוי מעולה: לחתוך את ראש התות, להבריש את התות במברשת שיניים מכל הצדדים מתחת לזרם מים, כש"חוד" התות מופנה כלפי מעלה.

יחס למסבחה * האם מותר להחזיק בפורים מסבחה (שרשרת תפילה) של מוסלמים או שזו עבודה זרה? תשובה: זה לא עבודה זרה, אבל מכוער לאמץ תרבות של עם אחר.

מדע ובריאה * האם האדם נוצר מהקוף? האם מה שהמדענים אומרים נכון? תשובה: כל היצורים בעולם עובדים באותה שיטה. לכולם יש עיניים, ידיים, רגליים, מוח, תאים וכדומה, כי אלוקים אחד ברא את כולם. לכן יש ביניהם ובין כל החי דמיון גדול. מי שמתבונן רואה שגם בין החי לצומח יש הרבה דמיון, למשל כל עניין שכפול התאים, ריבוי של זכר ונקבה ועוד. דע לך שהמדענים בדורות האחרונים גילו שהעולם מופלא וחכם עוד יותר ממה שחשבנו בדורות שלפני כן. רואים בעין חוכמה אינסופית בכל דומם, צומח או חי בעולם. בכל היקום המדהים. כשמסתכלים על כל החוכמה הזאת מבינים שיש אלוקים. אין בעולם טלפון פשוט שנוצר מעצמו, בוודאי לא העולם כולו. קח את כל החוכמה של כל המדענים בעולם שקיבלו פרס נובל, שים אותם ביצור אחד ולא הגעת לאלפית מהחוכמה של מי שיצר את העולם. ממש חוכמה אינסופית. פעם שמעתי מישהו שאומר: המפעל הכי קטן בעולם לא מתנהל מעצמו, מישהו מנהל אותו ומפעיל אותו – ובוודאי שיקום גדול ומורכב כל כך לא מתנהל מעצמו. אנחנו אוהבים את האחים שלנו גם אם הם טועים.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם