שו"ת SMS - פרשת במדבר Featured

sms790

הרב שלמה אבינר

שינוי בתפילה לשלום המדינה * האם לשנות את הביטוי "ראשית צמיחת גאולתנו" בתפילה לשלום המדינה, כי אולי אנחנו כבר אחרי ההתחלה? הרב אבינר: לא. אי אפשר לדעת כמה זמן התהליך נמשך. כל זמן שזו לא גאולה שלמה, אפשר לקרוא לזה ראשית.

 

מסבחה * מותר להחזיק מסבחה של מוסלמים – מחרוזת שהחרוזים מסמלים שמות של אללה? זו עבודה זרה? הרב אבינר: אסור. זו לא עבודה זרה, אלא חוקות גויים.

 

אכילת-יתר * כיצד להתרפא מאכילת-יתר? הרב אבינר: א. לזכור תמיד שאכילה אינה מטרה אלא אמצעי. ב. להוריד בהדרגה. ג. להישקל בכל בוקר. אם זה לא עוזר, לפנות לקבוצת לעזרה עצמית: O.A – Overeaters Anonymous – אכלני-יתר אנונימיים.

 

שמירת הלשון * איך אפשר לקיים שמירת הלשון? אני לא מלאך אלא אדם פשוט. הרב אבינר: גם אדם פשוט, אפילו גוי, יכול לשמור את לשונו אם הוא רוצה בכך, כגון איש שב"כ או איש מוסד. אפשר להתרגל.

 

כתיבת ספר בעילום שם * למה גדולים רבים כתבו ספריהם בעילום שם? הרב אבינר: לא רצו הנאה בעולם הזה. ספר חסידים (ס"ח שסז. והג"ר צבי מאיר גינזבערג, ראב"ד אגודת הרבנים בארה"ב וקנדה, אמר שהג"ר חיים עוזר שאל את החזון איש למה העלים את שמו משער ספרו, הלא אין לו להתבייש בספרו, וענהו שהוא בטבעו מקצר בכתיבתו, ומה שאינו נחוץ אינו כותב. ניצוצי צבי מאיר עמ' קכ - מ"צ).

 

כתב לועזי על הפרוכת * מי שנדב פרוכת, אפשר לכתוב "לעילוי נשמת" בלועזית? הרב אבינר: לא. זו תועבה במקום קדוש. פס"ת (קנד אות לז - מ"צ).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם