מבצע ושמו זום Featured

 2 shut

 

אבינועם הרש

 

מאז התחילה הקורונה אני מוצאת את עצמי נתונה למלחמות עולם עם הילד שלי. קשה לו לקום בזמן, והוא פשוט לא מתחבר לעולם הזום. אני צריכה להיאבק בו שיקום בבוקר שלא יפספס את השיעור, להילחם שיעקוב אחרי המורה ולא יפזול למקומות אחרים, ולדאוג שייכנס לעשות את המטלות שלו ב"קלאסרום". המצב הזה יוצר מתיחויות בבית שלא היו קודם לכן, וכל האווירה הופכת בלתי נעימה בעליל. מה לעשות?

 

תשובה

 

כמחנך וכהורה אני לגמרי מבין את ההתמודדות שלך. הישיבה האין-סופית מול הקוביות השחורות של הזום קשה וקשוחה גם למורים ותיקים, ומובן שהאתגר יהיה קשה ומורכב מאוד לילדים. לשבת שיעור אחרי שיעור ולנעוץ מבט במסך, כאשר הריכוז שלך ממילא מאותגר – זו חוויה מפוקפקת למדי.

 

ובכל זאת, הנה כמה נקודות שיעשו לכם סדר:

 

א. אם את רואה שמחיר הדרבון של הילדים שלך להיכנס לזום – השכמה, תזכורת, דחיפה – גבוהה מדי בשבילך, תוותרי. תרפי. זה לא באמת שווה את זה. את החומר שהילדים יפסידו בזום הם יוכלו להשלים, אבל את הבעיות והמורכבויות הנפשיות שייגרמו להם מהריבים והצעקות בבית יהיה קשה הרבה יותר לתקן. כמחנך אני יכול להגיד לך בוודאות מוחלטת שהפסד של חומר הוא לא סוף העולם. הרבה יותר מטריד הוא הפסד שמחת החיים של הילדים שנגרם מכל העימותים עם ההורים. איך בכל זאת שומרים על המסגרת? בנחת, בדיבור, בהסכמות. יש שלושה שיעורי זום ביום? העולם לא ייפול אם הילד שלך יגיע לשני מפגשים ובשלישי ינוח. אין מחיר לשפיות, של הילדים שלך ושלך.

 

ב. ילד לומד היכן שליבו חפץ. תשאלי אותו מה בדיוק מפריע לו בזום. האם הנושא בכלל מעניין אותו? אם לא, האם אפשר בפנייה למורה שמעביר את הזום לשנות משהו? אולי המורה מדבר מהר מדי, אולי יש יותר מדי בלגן בשיעור. חוסר עניין בזום נגרם בדרך כלל מסיבות שאפשר לדבר עליהן.

 

ג. נסי להפוך את המורכבות לצמיחה: במקום להתנגח עם הילד, זה בדיוק המקום להזמין אותו לשיחה ולהכיר את הקשיים שלו: קשה לו לקום בזמן לזום? תשאלי אותו מה יעזור לו לקום בזמן; אפשר גם לבחור יום בשבוע שבו הילד יקום מאוחר יותר.

 

המורכבות של הזום היא לא דבר שאי אפשר לפתור בעזרת דיאלוג פתוח בין ההורים לילדים. גם ככה הילדים כל הזמן רואים אנשים דרך מסכים, דווקא עכשיו זה הזמן לשבת על כוס קפה (או שוקו) ולהזמין את הילדים לשוחח פנים אל פנים. אולי בסוף אפילו תצליחו ליהנות מזה.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם