שו"ת SMS - פרשת חיי שרה Featured

sms790

יהודי חו"ל ואנטישמיות * האם נכון לאחל ליהודי חו"ל שיסבלו מאנטישמיות כדי שיעלו לארץ וגם כי זה מגיע להם? הרב אבינר: חלילה. זו רשעות.

צירוף עולה להר הבית למניין * האם אפשר לצרף למניין את מי שעולה להר הבית, משום דין רשע? הרב אבינר: השאלה היא אם אפשר לצרף מי ששואל שאלה כזאת.

מזרוחניקים * האם יש להימנע מהכינוי "מזרוחניקים" כביטוי ביזיון למי שאינו מקפיד על קלה כחמורה? הרב אבינר: יש להימנע. א. אסור לכנות אדם בכינוי מבזה. ב. מייסדי המזרחי היו גאונים קדושים.

רב או שר * מי לציין בהזמנה קודם, רבנים או שרים? הרב אבינר: רבנים. התורה מעל המדינה.

אישור בניית בית המקדש על ידי המדינה * אם מדינת ישראל מאפשרת לבנות בית המקדש, האם העם מצווה לבנותו מיד? הרב אבינר: לא. א. קודם הקמת המלכות ומלחמות ישראל (רמב"ם הלכות מלכים א, א-ב). ב. מדינת ישראל זה עם ישראל.

מכינה קדם-צבאית * האם מכינה קדם-צבאית היא לכתחילה או בדיעבד? הרב אבינר: אדם נקרא ללמוד תורה ולהתאמץ להוסיף כפי יכולתו. לכן הלימוד במקד"צ במשך שנה, הרי זה משובח. ואם לומד בישיבת הסדר שלוש שנים, זה יותר משובח. ואם לומד בישיבה גבוהה הרבה שנים, זה עוד יותר משובח.

טיול לחו"ל * אם אסור לנסוע לחו"ל לטיול, למה יש חרדים שנוסעים לחו"ל? הרב אבינר: אין פוסקים הלכה על פי חרדים אלא על פי פוסקים.

ילקוט שמעוני * א. מי חיבר את ילקוט שמעוני? ב. האם נכון שלפני גאולת מצרים משה רבנו מלך על כוש ארבעים שנה? הרב אבינר: א. זה לקט מדרשים. לא ידוע מי חיבר. ב. יש שיטה כזאת, אך רוב הראשונים דוחים אותה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם