שו"ת SMS - פרשת ויחי Featured

sms790

 

הרב שמואל אליהו

כיבוד ממעשר * האם מותר להשתמש בכספי מעשר לקניית כיבוד לשיעורי תורה?הרב אליהו:מותר ומצווה. ואם יש עניים מוכרים שאין להם מה לאכול - עדיף לעניים.

פתיחת אריזה בשבת * האם מותר לפתוח חבילת סכו"ם בשבת או חבילת ממחטות (טישו), שכרוך בקריעתה? הרב אליהו: מותר. כעין קילוף.

נטילת ידיים * האם אחרי שנכנסים לשירותים כדי לקחת משהו ולא כדי להתפנות צריך ליטול ידיים? הרב אליהו: כן, מצד טומאת בית הכיסא.

עיכוב בבניית המקדש * בזמן האחרון הבנתי שיש הטוענים שאי אפשר לבנות את בית המקדש מכיוון שאנחנו לא ראויים. האם הרב מסכים עם זה? אם כן, איך נהיה ראויים? הרב אליהו: אם בית המקדש לא נבנה עד עכשיו, זו בוודאי הסיבה. אבל אי אפשר לומר את זה על העתיד, כי אנחנו הולכים ונהיים ראויים יותר מיום ליום.

 

 

הרב שלמה אבינר

 

 

אהבת ישראל * יש לי חבר מלא שנאת ישראל. כל היום אומר: רשעים, ערב רב, שימותו. מה להציע לו ללמוד? הרב אבינר: מסילת ישרים, ובמיוחד פרק יא וסוף פרק יט.

 

חזרת הנבואה * האם ייתכן שהנבואה תחזור לפני ביאת המשיח? הרב אבינר: כל הדברים האלה לא ידע אדם איך יהיו עד שיהיו. רמב"ם מלכים יב ב.

 

שיחת טלפון וייחוד * אם אנו אישה ושני גברים, האם שיחת טלפון עם גבר שלישי מצילה מייחוד? הרב אבינר: לא.

 

סיינטולוגיה * האם יש ערך לסיינטולוגיה? הרב אבינר: הבלים.

 

יהושע כרמטכ"ל * איך יהושע לא הבין נכון את הקול במחנה – הוא חשב שהוא קולמלחמה (שמות לב יז-יח), הרי הוא היה הרמטכ"ל? הרב אבינר: באופן פשוט, הוא היה רחוק. אך תירץ המשך חכמה שעצירת עם ישראל מחטא העגל הייתה תפקידו של משה רבנו ולא תפקידו של יהושע, לכן יהושע שמע לא נכון, כעין הגמרא בתענית (כא א) על רבי יוחנן ואילפא שר"י שמע את הקול לחזור לישיבה, כי היה מיועד לו, ואילפא לא שמע (עיי"ש).

 

קידוש על ידי אשתי * כיוון שאישה חייבת בקידוש, האם אשתי יכולה לומר קידוש ולהוציא אותי? הרב אבינר: ודאי שלא. פס"ת רעא 99–101.

 

מכל מלמדיי השכלתי * מישהו כתב על דף הוראות מחשב "מכל מלמדיי השכלתי". צריך גניזה? הרב אבינר: לא. הוא לא התכוון לפסוק, אלא השתמש בו כמליצה. עיין תוס' גיטין ו ב.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם