שו"ת SMS - פרשת ויקהל-פקודי Featured

sms790

 

הרב שמואל אליהו

 

ייחוד בטרמפ *האם מותר לעלות לטרמפ עם אישה מחשש ייחוד?הרב אליהו:אם אין ברירה. לא לשבת ליד הנהגת; לא לשבת מאחור אם יש שם שתי בנות;לא לשוחח עם הנהגת שיחות בטלות; לא בשעות הלילה במקום מבודד; לא באופן קבוע עם אותה נהגת.

 

שאיבה בשבת * האם יש איסור לשאוב חלב אם במשאבה ידנית בשבת לתינוקת שצריכה מעקב של אוכל? האם עדיף לתת מטרנה?הרב אליהו:עדיף לשאוב במשאבה חשמלית שמחוברת לשעון שבת.

 

עבודת ה' בנחת * העולם מלא באתגרים.כשצולחים אחד מגיע חדש. והרוגע בנפש – קשה להשגה. איך אפשר לומר על עולם כזה שהוא טוב, אם כל הזמן עסוקים רק בלצלוח אתגרים ואין רוגע לעבודת ה' בנחת? הרב אליהו:העונש הכי גדול זה להיות בכלא שיש לך מקום לישון ולאכול ואין לך אתגרים, אתה לא צריך לדאוג לכלום. אדם שאין לו אתגרים בחיים דומה לאדם שנמצא בכלא, אין לו טעם לחיים. הטובה שנתן לנו ה' היא האתגר האינסופי שדוחף אותנו לצמיחה, הוא נותן לנו שמחת חיים. הוא מעלה אותנו ומוציא מאיתנו את כל הטוב שיש בנו, ובזכותו רב יהיה שכרנו בזה ובבא.

 

גרימה לחילול שבת * יש לי תלמידים שנמצאים במלונית קורונה. הם רוצים בשבת בסעודות לשיר שירים ועונג שבת וכו' אבל חוששים שהחילונים יוציאו טלפונים ויצלמו אותם, ונמצא שיגרמו להם לחטא. מה כדאי להם לעשות? הרב אליהו:שישירו את השירים כמה שיותר בשמחה. אם יהודי מקדש שם שמיים בהתנהגות של שמחה, חיוך ועזרהוגם מראה בדרך אגב לאחרים מהי אווירה של שבת, זו זכות ענקית. ליהודים שאינם דתיים זו יכולה להיות הזדמנות של פעם בחיים.כל עוד מתנהגים בטבעיות, אם מישהו מצלם, זו לא בעיה של גורם לחילול שבת למצולמים.ברכה והצלחה.

 

בל תשחית * אנחנו לא נותנים לילדים סוכריות, וקיבלנו המון במשלוחים.האם לזרוק אותן לפח או לתרום לאחרים? הרב אליהו:לתרום, וכך זוכים בעוד מצווה, בפרט שיש בימים אלו רבים שאין להם.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם