שו"ת SMS - פרשת כי תשא Featured

sms790

 

הרב שמואל אליהו

 

"טוסט" על הפלטה * האם מותר לשים לחם עם גבינה צהובה ורסק עגבניות על הפלטה בשבת? הרב אליהו: לא, מכמה סיבות. הסיבה העיקרית היא שהגבינה לא מבושלת, ובהנחה על הפלטה היא מתבשלת. ויש עוד סיבות.

כעס ושמחה * הרב אמר בשיעור שצריך לשמוח כי ה' שמח. אז למה לה' יש רגע ביום שבו הוא כועס? מה אנו צריכים ללמוד מזה? הרב אליהו: שבעולם יש גם דין וגם רחמים. ואין אפשרות לעולם להתקיים בלי דין. אבל הגמרא אומרת שבתוך כל יממה של 24 שעות יש רגע אחד של כעס, וזה נותן לנו פרופורציה למידת הרחמים הנדרשת בעולם ולמידת הדין המצומצמת.

חובה להתחסן * האם נכון שהרב מורה להתחסן מפני קורונה? הרב אליהו: זה נכון, וכך חושבים כל הפוסקים וכל ראשי הישיבות הגדולות. לדעת חכמי התורה של דורנו חובה להתחסן כדי להציל את החיים של המתחסנים ושל אחרים. גדולי עולם אלה בדקו את כל השמועות נגד החיסונים ומצאו שהן לא נכונות, ולצערנו התברר כי גם גורמים מיסיונריים מפיצים אותן. תפיץ את פסקי ההלכה של כל הפוסקים וכל ראשי הישיבות הגדולות מכל הזרמים שאומרים כי חובה להתחסן.

לימוד לרפואה * האם לימוד תורה לרפואת מישהו אחר מועיל? וגם אם בכל מקרה הייתי לומד? המצווה עוברת אליו? ואם כן, ראוי או כדאי לעשות את זה? הרב אליהו: לכתחילה הלימוד צריך להיות למען כלל ישראל ולא למען העולם הבא שלך, אלא "בשם כל ישראל". ולכן אם לומדים להרבות זכויות למישהו חולה כדי שיבריא – זה מעולה.

השלמת מחצית השקל * מה הדין למי ששכח לתת מחצית השקל לפני פורים? הרב אליהו:צריך לתת אותה במהירות, ולכל הפחות לפני ראש חודש ניסן.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם