לחזק את פולארד

1858526 790

מאת: א"ה

לרגל ח' בכסלו - יום "שחרורו" של פולארד

שנה עברה, שנה מאז אותו יום שבו כולנו נשמנו לרווחה והודינו לה' יתברך.

אני מביט בצמיד הכחול, הצמיד שלא יורד מדי יום ולילה. מנסה לשחזר כמה פעמים במהלך השנה האחרונה נשאלתי/נעקצתי במשפטים כמו "לא עדכנו אותך? פולארד כבר שוחרר", "הצמיד כבר לא רלוונטי" ועוד... ומבין כמה נכונה וטובה הייתה ההחלטה, וכמה סייעתא דשמיא הייתה לי בהחלטה שלא להוריד אותו אז, לפני שנה. כי אחרת גם אני אולי הייתי נסחף עם הזרם, עם רוב המדינה, ושוכח שהכותרת "פולארד שוחרר מכלאו" סיפרה רק חצי מהסיפור. ושהאמת היא שפולארד אמנם יצא מכלא אחד, אך נכנס לכלא אחר - שבו הוא נמצא תחת מעקב תמידי, שבו הושמו עליו הגבלות המונעות ממנו חופש תנועה ותעסוקה, מונעות ממנו להרגיש אדם חופשי, והכי גרוע מבחינתו - מונעות ממנו לעלות לארץ - הארץ שאותה הוא אוהב, שעליה הוא מסר את נפשו ושאליה הוא כה רוצה להגיע (בנוסף הוא נושא עמו צלקות רבות, פיזיות ונפשיות ונמצא רק בתחילתו של תהליך שיקום).

ואם הייתי נסחף ושוכח, סיפורו של פולארד, יחד עם דמותו הנפלאה כבר לא היו עומדים לנגד עיניי ומלמדים אותי מהי אהבת ישראל, מהי מסירות נפש ומה קורה למדינה שמפקירה את הטוב והמסור שבחייליה.

והצמיד כאן, על היד, כדי להזכיר לי ואולי גם לסובבים אותי, שהסיפור הזה עוד לא נגמר וצריך עוד להרבות בתפילה למענם (יהונתן בן מלכה, עם אשתו אסתר יוכבד בת רייזל ברכה) ואפשר וראוי גם לחזקם ע"י שליחת מכתבים (לכתובת This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).

אני מביט בצמיד הכחול, חושב כמה מהר עברה לה השנה, ומרגיש שזו הזדמנת טובה לחזור ולהגיד - לא שכחנו אותך אחינו יהונתן וגם לא נשכח אותך! יהי רצון שנזכה לקבל את פניו בארץ הקודש במהרה בימינו. אמן.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם