תכניסו את ה' לתמונה

1858526 790

מאת: ד'

כולנו היינו בסירה הזאת פעם. זה לא נעים. הבדידות, הדאגה שזה לא יקרה, העצבות. אנחנו מבינים אתכם.

אבל יש רבים מכם שקיבלו אינספור הזדמנויות לעזוב את הסירה הזאת. להתחתן. ובמקום זה, הם המשיכו לטעות באותן טעויות.

להכיר, להתאהב ולהתחתן בדור הזה, עם הניסיונות של הדור הזה, קשה יותר. אבל זה קשה כי אתם נופלים בפח שלא הייתם אמורים ליפול בו, כמי שמשננים את קריאת שמע כמה פעמים ביום.

"ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם". יכול להיות שאתם בוחרים את מי להכיר רק דרך העיניים ורק אם זה מתאים לדמיונות שהגיתם בלבבכם?

פעם, ולא כל כך מזמן, היה מבייש לבקש תמונה של הבחורה או של הבחור. היינו צריכים לחשוב איך להשחיל את הבקשה הזאת מבלי שנצטייר כשטחיים או חצופים. ברוב הפעמים הסתפקנו בתיאור של הגורם המשדך. והיינו יוצאים. נפגשים. מכירים. נכון שהרבה פעמים לא רצינו להמשיך בגלל אי מציאת חן, אבל היינו פתוחים לאפשרות שדעתנו תשתנה.

כשאתה יושב מול בחורה במשך שעה וצופה בה מדברת, מחייכת, צוחקת, מתעניינת, אתה מתחיל לראות אותה. תמונה לא עושה את זה. גם לא מאה תמונות. לפעמים, גם אם היא קצת פשוטה בעיניך או לא יפהפייה כמו שתמיד חלמת שאשתך תהיה, משהו בה יעניין אותך ותרצה לפגוש אותה שוב. כל כך הרבה זוגות נשואים באושר התחילו כך – ובלי לראות תמונה ובלי התלהבות ראשונית מהמראה החיצוני. שלא תטעו, זה לא שאותם זוגות "התפשרו" על פחות ממושלם. הם זכו במושלם רק שהם גילו זאת אחרי שנפגשו והכירו. הם אפשרו ל"טעם שלהם" להשתנות.

בעלי ואני מנסים לעזור. כל כך הרבה פעמים הצענו לבחור מדהים בחורה מדהימה, בכל קנה מידה. הוא ביקש תמונה ופסל אותה. זה לא שהיא לא הייתה יפה. היא פשוט לא הייתה "הכי יפה שהוא ראה", אז הוא לא רצה לצאת איתה לפגישה אחת. היא לא עברה את מבחן התמונה.

לאנדרדוס יש מערכון גאוני. "קוראים לה לימור". אני מציעה לכל רווק ורווקה לצפות בו ולבחון מה חשוב להם לשמוע או לראות כשמביאים בפניהם הצעה. אצל רווקות מבוגרות זה פחות מצוי, אבל בחור שמציעים לו בחורה שהיא לא "הטעם המאוד ספציפי שלו", לא מוכן לטרוח. אני מרגישה שאצל רווקות, ככל שעולה הגיל, הן אכן מעדיפות להכיר "נשמה טובה" ופחות פרצוף יפה. אצל הרווקים זה לא משתנה.

בחורים יקרים, אתם שומרי תורה ומצוות. אבל נראה שבכל הנוגע לחיפוש שלכם אחר אשת החלומות הוצאתם את ה' מהתמונה. אם אתם מאמינים שהזיווג שלכם הוא משמים, למה אתם מנסים "לבחור" את הבחורה לפי מראה חיצוני?

בואו נחשוב רגע. בין כל האנשים היקרים ביותר לאדם – הורים, אחים, חברים, ואפילו הוא בעצמו – האם מראה חיצוני הוא קריטריון שקובע אם הם ראויים לאהבתו? אז מדוע אתם חושבים שהגיוני להפוך את המראה החיצוני לקריטריון המסנן שלכם בחיפוש מושא אהבה, שעל פיו תחליטו את מי שווה להכיר ומי לא?

כמי שעברה את המסע הזה, ולא כל כך מזמן, אני יכולה לומר שרק כשהבנתי שזה מסע שאני מנהלת מול הקב"ה, התחלתי להתקדם. זה היה כשהזדמנתי לשיעור לרווקות. זו הייתה חוויה איומה ומבעיתה לשהות בחדר מלא רווקות, שכולן מחפשות את האוצר. והנשואה היחידה בחדר – המרצה – אמרה משפט ששינה לי את כל החיפוש: אם רוצים למצוא, לא יוצאים לדייט מתוך עמדה של "בוא נראה אם אתה ראוי לי", אלא יוצאים לדייט כדי למצוא את היופי של הבחור. את הניצוץ האלוקי שבו. יוצאים לגלות כמה הוא מתוק וחמוד. מנסים לחקור את היופי ולא את הפגמים. זה "ואהבת לרעך כמוך" . הרגשתי שזה פעל כמו קסם. כשמתחילים לחפש זיווג מתוך "ואהבת לרעך כמוך" ה' פותח לכם את כל צינורות השפע לתת את מה שאתם מתפללים עליו.

מציאת בן זוג כמו שאתם חולמים הולכת יד ביד עם עבודת המידות. מי שמרגיש תקוע ומעוכב, שיעשה בירור עצמי עד כמה מידת הגאווה שולטת בו. יכול להיות ששינוי קטנטן ביחס לכל הצעה שאתם מקבלים, טיפת פתיחות, קצת "ואהבת לרעך כמוך" ישכנע את ה' שהגיע זמן הגאולה.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם