מצווה הבאה בעבירה

1858526 790

מאת: נ'

לא חשבתי שאגיע למצב שאני נלחם כדי לשרת בצבא. המצב האבסורדי שנמשך כבר תקופה ארוכה קיבל לאחרונה תאוצה על ידי הצעה להכניס נשים גם לשריון. משמעותה - לשרת עם נשים באותו הטנק.

התפנית שחלה עם הצעה זו היא שעד היום שילוב הנשים בצה"ל היה בתנאי שהוא לא פוגע בקרביות שלו. כיום, הנשים ישולבו כתנאי הכרחי בתור ערך עליון של שילוב נשים בכל חלקי החברה, גם אם זה פוגע בקרביות של צה"ל. משמעות הדבר היא שהכרעת המלחמה היא כבר לא הערך העליון הבלתי מעורער שעומד לעיני צה"ל. מובן שאִמרתי זו לא נאמרת מתוך זלזול או התנשאות כלפי הנשים. פשוט לא מסובך להבין שחוץ מצה"ל שנפגע, הנשים נפגעות לא פחות - פגיעות רחם, הטרדות מיניות והיעדר נשיות - המחקרים יוכיחו!

באנו בתור שמיניסטים בני הציונות הדתית לשים גבול וקו אדום להידרדרות הדתיות בצה"ל, החל מהוצאת תודעה יהודית מכוח הרבנות לידי אכ"א (בפועל: חיל חינוך) וכלה בהחדרת נשים לכל תחום בצה"ל. הבעיה הדתית בשילוב הנשים ברורה מאליה: חייל וחיילת שיקלעו לשמירת לילה יחד, ייאלצו כמובן לעבור על דיני ייחוד וצניעות. מבחינתי, עקרון השירות בצה"ל הוא חלק בלתי נפרד ממצוות התורה, אך במקרה של התנגשות השירות עם עקרונות ההלכה, הבחירה תהיה ברורה, האיסור - "מצווה הבאה בעברה" הוא לא המלצה!

הגיע הזמן שהציבור הדתי-לאומי ידע להציב גבול, ובכל פעם שיש קונפליקט בין ה"דתי" ל"לאומי", נדע להילחם על מקומנו בחברה בלי גמגומים.

נכתב ע"י יוזם מכתב שמיניסטים לשר הביטחון ולרמטכ"ל בנושא. להצטרפות וחתימה על המכתב, שלח הודעה ל-058-4010324

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם