אין פסול בתמונה

1858526 790

 תגובה ל'תכניסו את ה' לתמונה'

שלום לך ד' היקרה. קודם כול אני רוצה לעודד אותך על המצווה החשובה שאת עושה, אין לי צל של ספק שבשמים מאוד מעריכים זאת.

אני חושב שיש בעיה באופן שבו הצגת את מה שכתבת: "יכול להיות שאתם בוחרים את מי להכיר רק דרך העיניים ורק אם זה מתאים לדמיונות שהגיתם בלבבכם?"

תני לי לספר לך מהניסיון שלי כשדכן: במאגר של מאות אנשים (סביב 400 בנים ובנות), ואני מודע לזה שזה מדגם יחסית קטן, בנות ובנים פוסלים על תמונה בערך באותה מידה. הצגת המצב כאילו רק בנים הם הבררנים בסיפור הזה חוטאת לאמת לדעתי.

למה פוסלים על תמונות? לא רק בגלל "דמיון שווא" אלא כי אנחנו בני אדם וככאלו אנחנו רוצים להתחתן עם מישהו שאנחנו נמשכים אליו. הרי תודי בזה - גם את לא היית מתחתנת עם בעלך אם לא היית נמשכת אליו.

פעם, לא היה פייסבוק, וואטסאפ וכל הדרכים לראות תמונות של אנשים ברשת, היום זה אפשרי. זה לא שאנחנו דור בררן אלא דור שיש לו יכולות אחרות. אני חותם לך שגם הורינו היו מסתכלים ברשת אם זה היה אפשרי בזמנם.

מעבר לכך, למה שאדם מסוים "יבזבז" ערב על משהו שהוא בוודאי יפסול? את יודעת כמה אנשים סיפרו לי על פגישות שהסתיימו במפח נפש כי שדכנים ניצלו את העובדה שהם לא ראו תמונה ושידכו להם דבר שבאמת הם פסלו? את יודעת כמה אימהות ואבות דורשים לדעת אם אני מראה תמונות כי הם לא רוצים לשלוח את הילד שלהם לשדכן שסתם יבזבז להם את הזמן? גם אם יש סיפורים של נסים ונפלאות על שניים שלא ראו תמונות והתחתנו, אני יכול להביא לך עשרות (!) סיפורים על כאלו שחוו מפח נפש.

ואגב, אין קשר לעובדה שהבחורים הם "תורניים", זה עניין של טעם אישי. את תמצאי את זה בכל מקום.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם