ותישאני רוח

1858526 790

מאת: שלמה

אני חושב שקצת קשה לתאר במילים את האווירה המיוחדת והרוח הגדולה שכל מי שהיה בעמונה הרגיש אותה. מין עולם אחר, מנותק ומיוחד.

לישון על רצפה של קרוון עם עוד כ-20 חבר'ה (!) או על שולחן בבית כנסת מפוצץ באנשים. לראות מהי הכנסת אורחים במובן הכי פשוט ומעשי. לפגוש משפחה שהגיעה במיוחד מחו"ל אך ורק לעמונה כדי לעבור בבתים ולחזק את התושבים. לשמוע שיחה של רבנים שעזבו הכול ובאו להעביר שיחה בבית הכנסת שהוסב לבית מדרש פעיל שלא מבייש שום ישיבה גבוהה. לדבר עם תושבי עמונה - אנשים שבעיניים שלהם בוערת אש של חיבור לארץ ישראל. לשיר בדבקות שירי נשמה בשעות הקטנות של הלילה בחבורה מיוחדת. סתם להסתובב ולהסתכל מסביב. יש הסבר אחד לכל הדבר הזה – קוראים לזה עם ישראל!

ומאחורי כל הדבר הזה יש משהו שהניע את כל זה, משהו שגרם לכל זה לקרות. מה שהביא את כל אותם מאות בני נוער שעצרו את מרוץ החיים והעיסוקים שלהם (החל מנערים צעירים שבאו מהישיבות התיכוניות והאולפנות שלהם ועד בני"שים ממגוון ישיבות הסדר וגבוהות) להגיע בקור כלבים וגשם משוגע לעמונה כדי להביע הזדהות אמתית וכנה עם התושבים במאבק הצודק והחשוב כל כך על הארץ הקדושה שלנו. אמירה ברורה ובלתי מתפשרת - שאין הסכמים ופשרות על ארץ ישראל! ולזה קוראים אמונה, במובן הכי פשוט. אמונה תמימה של נוער צעיר ובריא שלא נכנע למציאות מסובכת ולמורכבויות שונות ומשונות.

אז נכון שהיו כאלה שבאו לעמונה סתם כי זה מגניב אותם והם חיפשו קצת אקשן, ונכון שהיו מנהיגים שקצת ניסו לכבות אותנו ולא מספיק גיבו, ונכון שבסוף תושבי עמונה החליטו ללכת על מתווה שחלקנו מרוצים ממנו וחלקנו פחות, ושאולי חלק יצאו קצת כעוסים או מאוכזבים מהתוצאה הסופית.

אבל אף אחד לא ייקח ממני, מתושבי עמונה ומכל אותם מאות נערים ונערות שהיו שם את הרוח הגדולה, את האמונה, את האהבה הגדולה לארץ ישראל ולעם ישראל, את החתירה לאמת מוחלטת ולא מתפשרת. את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק.

נזכור תמיד שאת הכול מנהל הקב"ה מלמעלה, והכול אך ורק לטובתנו. "חזק ונתחזק בעד עמנו... וה' יעשה הטוב בעיניו"

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם