אוצרות בחול

1858526 790

מאת: י'

מחשבות בעקבות תקופה בחפירות ארכיאולוגיות

כשחופרים בפנים הדבר מצריך התמדה, השקעה, מאמץ.

להכות בלב, אם צריך, כדי לקלף את השכבות החיצוניות. לאסוף את כל הזבל ולהוציא אותו. לא תמיד זה פשוט. לפעמים זה כבד, לא נעים, ודוחים את זה לסוף. אבל אין מה לעשות, כדי להתקדם, כדי לראות מה יש בפנים, לגלות אוצרות עתיקים, צריך לרוקן את כל השטויות מבפנים. להוציא כמויות של זבל שנערם בתוכנו במשך השנים ולהתחיל לחפש את האוצרות שטמונים מתחת לכל העפר. מזכרות מימים אחרים.

ימים שבהם התנהלו חיים שונים לגמרי, ושם הדברים היו כל כך פשוטים וברורים. לא היה צריך לנקות את האוצרות מהעפר שדבק בהם ולנחש מה אתה רואה. להדביק שברי כלים. האנשים ידעו היטב מה תפקידו של כל דבר. מה טוב ומה רע.

אנשים ידעו את כוחם, הכירו את האוצרות הטמונים בהם ונתנו לכלים שלהם למלא את תפקידם. היה ברור ומעל לכל ספק שזהו כלי מסוים ותפקידו ברור. אך היום, לאחר שנים של דעות, אמונות, הכחשות והרגלים של שקר, קשה לזהות את הדברים החשובים באמת. לפעמים הם נראים סתם גוש חול, ורק כשמנערים אותם ומנקים אותם אפשר לראות בהם את ההבזק של האור שהיה בהם אז.

ולפעמים הידיים מלאות יבלות, הגב כבר כואב והאבק מכסה הכול, מאיים לקבור אותך בשכחה וייאוש. אתה עוצר למנוחה ופתאום נראה לך שאין לדבר סוף. שלא משנה כמה תעבוד לא תגיע לסוף. ואז בכוחות אחרונים אתה הולך לשטוף פנים, להתרענן קצת, והמים עושים אותך פתאום בנאדם אחר. ואתה מבין. שלא משנה, אתה באמת לעולם לא תגיע לסוף, אבל המטרה שלך היא שונה. המטרה שלך היא להוסיף אור, כמה שיותר. בזמן הקצר שנותר לך, להתקדם כמה שיותר. למצוא כמה שיותר נקודות אור בתוכך. ללמוד להאמין בבלתי אפשרי.

**

לפעמים כדי לראות את האור בתוכנו צריך ממש להאמין שגם בגושי חול יכול להימצא מטבע. גם מתחת לשכבות של אלפי עידני זמן יכולים להימצא אוצרות נדירים. יגעת ומצאת תאמין.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם