הוי כנרת שלי

1858526 790

מיכל

פעם, קודם עידן ההתפלה, מפלס הכנרת היה מפלס מצב הרוח של האומה. עם כל טיפה וכל ממטר נעצרה הנשימה – האם הכנרת עלתה. כל ילד בגן ידע מה מצבה, בכמה סנטימטרים עלתה, או חלילה ירדה. כולנו ידענו כי השאלה אם נוכל גם להשקות את הגינה תלויה בשאלה אם באגם היחיד של ארצנו יש מספיק מים, וכולנו נשאנו תפילה לשלומה של הימה.

ועתה, גורלה של הימה המתוקה כבר לא קובע את מחירה של כל טיפה בברז, הגננת לא מספרת עליה בגן, היא אינה נושא לשיחה לגדולים כקטנים, ואין מי שיכריז בשמחה מיד כשיפגוש אותי או אותך, או סתם כך באמצע שיחה: "הכנרת עלתה"!

וראו זה פלא! באופן מוזר ובלתי הגיוני הכנרת אינה עולה בהתאם לרמת המשקעים הכללית. גם כשיורדים מילימטרים רבים במקומות אחרים, על הכנרת יורדים מילימטרים מעטים והיא עולה בסנטימטרים ספורים ואפילו לא הגיעה לקו האדום התחתון.

ככל הנראה משהו חסר לה. כאילו הקב"ה אומר לנו הכנרת לא עולה סתם כך. גם כשיש הרבה מים, הכנרת צריכה תפילה, כוונה מיוחדת בשבילה. הכנרת מייחלת לחזור להיות כינור לתפילותינו. בארה של מרים שנמצאת בכנרת אינה מתמלאת בלי שלבם ועיניהם של ישראל נשואים אליה, והיא מבקשת: "יהודים טובים התפללו עליי!"

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הסימן לחוסן הלאומי

  אליהו אוזן, חקלאי ותיק

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם