אהבה מוסתרת

1858526 790

ש'

למדריכותיי היקרות!

אני לא יודעת אם תקראו את זה בכלל, אני לא יודעת אם זה יגיע אליכן ואני גם לא יודעת אם תבינו שמדברים אליכן. אבל בכל זאת, כל מדריכה שמזדהה, שתהיה בטוחה שזה יכול להיות מהקבוצה שלה, גם אם מדריכות בכל רחבי הארץ יזדהו:

אתן משקיעות, חושבות, כותבות, מדפיסות ומכינות פעולה. ואז מגיע רגע הפעולה. הן לא מגיעות לתפילה, הן לא זורמות, ואי אפשר להגיע למסר רציני או דיון מעמיק, תמיד יש רעש ו"צחוקים". ואתן כבר כמעט חושבות שחוץ מכמה חניכות בודדות אף אחד לא שם לב, לא חושב, שלא אכפת לנו. ומה לעשות עם הקבוצה שמתפלגת אפילו שאתן מתאמצות ודואגות לפעולות בקשר לזה ולמרות כל הניחומים בדמות "זה הגיל הכי קשה", "צריך לזכור שהחניכות הן לא מלאכיות קטנות, הן רק ילדות", "זה שהרבה בנות עזבו כשהגעתן לא קשור אליכן אישית, ככה זה כשמתחלפות מדריכות, הרבה חניכות עוזבות", ו"אין מה לעשות, הקבוצה אף פעם לא תהיה לגמרי מגובשת".

אני עדיין מרגישה שיש פה ושם תחושה של ייאוש, אם לקבוצה שמעלינו נראה כאילו הכול מתקתק מושלם, אולי הן יוצאות דופן שנפלו דווקא עלינו, אולי אנחנו לא טובות... אז אני אומרת לכן באופן פשוט וברור - לא! אתן המדריכות הכי טובות שיש! אנחנו רואות את ההשקעה! אנחנו אוהבות אתכן. זה לא תמיד נראה ככה, אבל זה נכון. רק אולי עכשיו החלק הפסימי שבכן מתעורר אומר: "אהה, נחמד מאוד. אז ילדה אחת כתבה את זה. טוב, תמיד יש המורעלת שאוהבת את המדריכות שלה יותר מעצמה. זה מיעוט שאינו מעיד על הכלל". ושוב - לא! אני חותמת לכן שכל ילדה וילדה בקבוצה תהיה מוכנה לשלוח את המכתב הזה. אני מבטיחה. תאמינו לי, אם יש מישהו בלי הרבה אמון באנושות, שפשוט יסתכל עליכן. כי כשרואים איך אתן דואגות לנו ואוהבות אותנו (מצטערת, עוד לא נמצאה המילה בעברית שבאמת תתאר את זה כמו שצריך), אי אפשר שלא להתעודד. כל אחת בקבוצה יודעת שאם היא רוצה לקטר/לדבר/להתייעץ/לשחנ"ש על משהו, אתן שם. כי אתן תמיד שם בשבילנו. גם בטיול שנתי וגם בחודש ארגון (כשהמוח שלכן לא מצליח להגות מחשבות יותר מורכבות מ"אני רעבה! לאכול!" ו"אני עייפה! לישון!") וגם כשאתן אחרי יום ארוך עם הקבוצה ומתות מעייפות וגם אחרי שחניכה עצבנית פרקה עליכן את העצבנות שלה. תמיד בשליטה, תמיד ברוגע, תמיד מוכנות לעזור, תמיד מוכנות לתמוך, תמיד חושבות על כל דבר שיכלול את ההיבט הכי קטן בקשר לקבוצה בחיינו ודואגות שלפחות ההיבט הזה יהיה מושלם. ובין סוג המנהיגים שפשוט מתחננים למרד לבין סוג המנהיגים שמונהגיהם ילכו אחריהם באש ובמים, אתן הסוג השני.

אוהבות ומעריכות אתכן המון המון,

הקבוצה.

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם