הגב של הבעל הלוחם

1858526 790

עדות ימיני

לכן, נשות הסדיר, שאף אני זכיתי להיות מתוכן

אחי לא זכה!

הוא לא זכה להתגייס לצה"ל, לעשות טירונות, אימון מתקדם. הוא לא זכה לסגור שבתות ולשמוע לא לבקשת שחרור... אחי נרצח הרבה לפני זה, בהיותו בן 15, תלמיד הישיבה לצעירים בירושלים.

הוא ורבים כמותו הם ההבנה הגדולה שאתן ואני זוכות לקיים את המצווה של חתן וכלה שיוצאים מחופתם בשביל מלחמת מצווה שבה אנו נתונים היום. נכון, ב"ה אני לא נלחמת בפועל (כי זה ממש לא תפקידי), ואני לא יושבת בישיבות מטה ואין לי מושג מה זה באמת אומר שהוא היה הלילה בפעילות או בתרגיל או במעצר של מבוקש. אני רק יכולה לדמיין. אז אני לא מבינה אבל זוכה לצאת מחופתי וללוות את חתני כל יום ראשון (או מוצ"ש... או אפילו באמצע שבת שכבר חשבתי שהוא פה) להגנה ולשמירה על עם ישראל וארץ ישראל. אני הכוח שלו. בזכותי הוא יכול להיות שם בלחימה בצורה השלמה ביותר. גם כשהוא לא חושב עליי (ובעצם, אוי לו אם הוא חושב עליי).

ולא, זה לא שקר שאני מספרת לעצמי כדי להרגיע. זאת האמת הכי כללית והכי טהורה שיש. ויש שעות קשות ויש געגוע. ויש בכי ואולי גם פחד. אבל בואו נכניס את ריבונו של עולם לתמונה. אנחנו הגב של הלוחמים שלך, תהיה הגב שלנו... תחזק אותנו ותעזור לנו. והוא יעזור. רק תנו לו להיכנס.

אנחנו עומדים לסיים עכשיו שלוש שנים מדהימות ביחידת דובדבן, שלוש שנים של שליחות. התחלנו אמנם מאוחר וכיום מסיימים את השירות עם שלושה קטנים שמצפים לאבא שיהיה יום יום בבית, אבל אני מקנאה. מקנאה בנשים שממשיכות להיות שותפות פעילות למצווה הזו שתרי"ג מצוות שקולות כנגדה. ואני מברכת אתכן שתצליחו להתחבר לצד הכללי של המצווה, גם כשהוא מבטל הרבה מהצד האישי שלכן, ותראו איך החיים האישיים, הפרטיים, הופכים לגדולים יותר, מרוממים יותר. זה לגמרי אפשרי. מניסיון.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם