הנקודה הנכונה

1858526 790

תגובה למאמר המערכת מהשבוע שעבר

אריאל

בסופו של המאמר המצוין על השיגעון שאחז בצבאנו הופנתה אצבע מאשימה כלפי הרבנים הצבאיים, לדעתי שלא בצדק.

יכול להיות שיש מה לשפר או שנעשו ונעשות טעויות, אבל האחריות על שינוי רוחו של צה"ל נמצאת אצל שלוחי העם שבכנסת ובממשלה. אין זה מתפקידם של הרמטכ"ל או ראש אכ"א לשנות את רוח צה"ל לפי דעתם, ומי שצריך לקום ולמחות אינו הרבצ"ר אלא העם ושלוחיו. תפקיד הרבצ"ר הוא למלא את תפקידו שניתן לו מהעם והממשלה על הצד הטוב ביותר. לעניות דעתי אי אפשר להשוות את הרבצ"ר לרב גורן שהקים את הרבנות ואת צה"ל בעשר אצבעותיו, והייתה לו השפעה ישירה על בין גוריון שמינה אותו ישירות לכך שהצבא יתאים לכל העם. בדיוק כמו שאם בג"ץ נוטל סמכויות שאינן שלו אין תפקידם של השופטים הדתיים או הימנים למחות, בשביל זה ישנם הכנסת וחברי הכנסת שהם מעל בית המשפט ומעל הצבא והם צריכים להתוות את הדרך (גם מסתבר שהתפטרות הרבצ"ר לא תשבור את כל המערכת המשומנת היטב להטמעת רוח הפוסט מודרניזם בצה"ל).

קצת מוזר שבעלון שתמך תמיכה גורפת בנפתלי בנט ואיילת שקד ובבית היהודי לא מופיעה שום דרישה ותביעה מהם לפעול כפי הראוי ממפלגה שמתיימרת להיות שליחה של הציבור הדתי-לאומי. האמירה העלובה שאי אפשר לפעול היא שקר. בדיוק בשביל דברים כאלה יש מפלגה לציבור הדתי-לאומי, בשביל שלא תהיה כפייה נגד רוח התורה במערכות המדינה; זה דבר שצריך לקום ולפרק עליו ממשלה שוודאי זה דבר שבידם לעשות, וכמו שהמאמר אומר בעצמו - ההתנהלות הבלתי אחראית של ראשי צה"ל היא סכנה קיומית לעם ישראל ולמדינת ישראל. אולי התירוץ הנכון הוא שלא כל כך אכפת לאנשי הבית היהודי והם לא רואים ברוח הפוסט-מודרנית מחלה גרועה כל כך ואולי אפילו מאמינים בה במקצת (יעוין בדעותיו של בנט בעניין). עם ישראל לא צריך מפלגה דתית-לאומית גדולה אם היא לא יודעת לשמור על ערכי התורה במדינה, עדיף שיהיו שליחים נאמנים גם אם היא תהיה קצת יותר קטנה.

עם ישראל צריך שליחים נאמנים שחיים את רוח התורה בחייהם הפרטיים ומתוך כך גם יתבעו זאת מחיי הכלל, ויפעלו ללא הרף להקמת מפעלים חינוכיים ותרבותיים ברוח התורה הלאומית הנפלאה שלנו.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם