שירות לאומי קרבי

1858526 790

רחלי

כן, מתנדבי השירות הלאומי חווים תנאים משופרים יחסית לתנאים של לוחמים קרביים. אבל האם זו סיבה לזלזל בהם? האם באמת יש צורך שאנשים יסבלו כדי להוכיח שהם מתאמצים או משמעותיים? האם יש צורך לסבול? לא עדיף להימנע מזה באופן כללי?

אז כן, זה שקרביים לא מתקלחים שבועיים וחוזרים הביתה פעם בחודש וכן הלאה זה קשה וראוי להערכה - במיוחד אם זה מלווה באידיאלים וברצון להקריב את האני העצמי כדי להיות כשירים להגן על העם והמולדת.

אבל ההכשרה והתנאים הקשים הם ייעודיים לתפקיד הספציפי שלהם. הם לא תנאי לשירות משמעותי, אלא הכשרה של המתנדבים לתפקידם. לא יותר. ההכשרה לתפקיד היא הכותל של בית המקדש. הוא חלק ממשהו גדול אבל הוא לא גדול בפני עצמו.

מתנדבי השירות הלאומי מגיעים לעתים כשהם כבר מוכשרים לתפקידם. גם בתפקידים שבהם נדרשת הכשרה - שהם משמעותיים באותה מידה כמו התפקידים חסרי ההכשרה - ההכשרה אינה כוללת הסתגלות לתנאים קשים של לחימה. פשוט כי לא צריך.

האם אנחנו מודדים דייג מוצלח על פי ביצועיו בבחינות התואר לראיית חשבון? האם נשפוט רואה חשבון על כושרו הגופני הנמוך מזה של המתאגרף? האם המתאגרף, שהתאמן יומם וליל על מנת לנצח בכל התחרויות, משמעותי יותר מהתופרת השכונתית? האם נעלה זאת על הדעת? הרי התופרת מוכשרת לתפקידה לא פחות, וחלק אינטגרלי מהחברה לא פחות מכל אדם אחר שחווה קשיים למיניהם כדי להיות חלק מהחברה ולתרום את יכולותיו הצנועות יותר או פחות לאנושות.

המתנדבים והמתנדבות בשירות הלאומי, שפרוסים ברחבי המדינה וממלאים מגוון רחב של תפקידים משמעותיים לחברה ולמדינה, לעם ולמולדת, תורמים לא פחות מהחיילים הלוחמים ביחידות הקרביות. והגיע הזמן שיתייחסו אליהם בהתאם.

הכותבת היא מתנדבת במסגרת השירות הלאומי באתרי מורשת של המועצה לשימור אתרי מורשת, מתוך רצון ושאיפה לשמר מבנים וסיפורים על אנשים ותקופות שהיו ואינם.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם