החיים תותים, עם דקירה קטנה

1858526 790

אברהם כהן

"דקירה בבטן" יכולה להתלבש כמטאפורה קלאסית על שיר אהבה נכזבת, היא יכולה גם לתאר תחושה של כאב שבנאדם סוחב, ואצלי דקירה בבטן - כפשוטה - היא להחדיר מחט של מזרק אינסולין אל תוך הבטן. נשמע כואב? האמת היא שלא.

בשבוע שעבר מצאתי את עצמי במיון בעקבות מה שנקרא בסלנג הרפואי "הרעלת סוכר". לא ניכנס למונחים רפואיים כי זה לא העניין, אבל בסופו של דבר אובחנתי כמי שחולה בסוכרת נעורים חודשיים לאחר השחרור מצה"ל. באותם רגעים לא ידעתי איך לעכל את הבשורה, אך באותו לילה, שבו הייתי תחת השגחה צמודה של הרופאים, ניסיתי לשחות במחשבות של אמונה. אמרתי לעצמי שאלו ייסורים שנועדו כדי להחזיר אותי בתשובה, ולא זו בלבד, אלא שאלו ייסורים שנועדו לתת ערך מוסף לבריאות שלי, על כך המשתמע מכך - תזונה נכונה, התעמלות גופנית - בקיצור, ניהול אורח חיים בריא.

הצלחתי להתנזר ממשקאות מתוקים, כיום אני שותה רק מים וסודה; את הממתקים החלפתי בחטיפים מלוחים; בכלל, הכניסה אסורה לכל מוצר מזון שנגוע בסוכר. בחסדי ה' הצלחתי לשבר את התאווה לדברים מתוקים על אף התמכרות רבת-שנים. לתת לכם דוגמה? את הבוקר בבסיס הצבאי הייתי פותח עם XL וחטיף שוקולד; לפני החזרה הביתה הייתי עוצר במכולת השכונתית כדי להתענג על חמצוץ. בימים האחרונים חזרתי לצאת לרכיבות באופניים, ובע"ה אני מקווה שגם אחזור לכושר משחק של כדורגל.

מה אני אגיד לכם? החיים שלנו תותים! נכון שאצטרך לדקור את עצמי מדי יום ביומו בבטן, לא פעם אחת ולא פעמיים, וגם באצבע - אבל אני מקבל את הייסורים האלו באהבה, באמונה שלמה שזה מאתו ושהכול לטובה. אני תקווה שאגיע לדרגת אמונה כזאת שלא אגדיר זאת בתור "ייסורים", אבל אני עדיין לא שם, כי בכל זאת הייתי מעדיף לחיות בלי סוכרת הנעורים, ועצם המחשבה הזאת מעוררת בי פגם של אמונה, כך אני רואה לפחות את הדברים.

אני רק רוצה לשגר מסר חד לכולם: תלמדו להעריך את הבריאות שלכם, כי מבלי להיכנס לחשבונות שמים מתברר שעד היום לא למדתי להעריך כמו שצריך; תאכלו מתוק אבל אל תגזימו במינון; תאכלו בריא; אל תמהרו לקפוץ על כוס קולה קרה שמוגשת לכם (אתם יודעים כמה כפיות סוכר יש בכוס אחת?); צאו ועשו ספורט. כל הכללים האלו, שכתבתי ממש על קצה המזלג, לעניות דעתי הם חלק מהציווי "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", ואני אהיה מוקצן אם אומר שבכל פעם שאני דוקר את עצמי אני מקדש את החיים? שנהיה בריאים.

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם