הנוער של היום

1858526 790

נועה אליאסי

מבוגרים יקרים. כן כן, אתם שיושבים וקוראים את העיתון הזה.

אם יש לכם ילד או ילדה בבית, סביר להניח שהוא חלק מ"הנוער של היום". אז תנו לי לספר לכם קצת על הנוער של היום. הנוער של היום לא יושב רק ליד הסמארטפון או המחשב. נכון, אנחנו לא יורדים לשחק בכדור עם הילדים מהרחוב כמוכם, אבל אנחנו כן הולכים לתנועות נוער, להתנדבויות, להיפגש עם חברים, לבקר את סבא וסבתא, ללמוד, להשתתף בחוגים, להפגין, לטייל ועוד.

הנוער של היום מקריב מעצמו ונותן ולא רק "יושב כל היום עם הטלפון". נכון, כשאתם הייתם ילדים, לא היו לכם סמארטפונים. לא היו לכם רשתות חברתיות, והייתם בריאים יותר. אבל לכל דבר יש יתרונות וחסרונות. הטכנולוגיה היום היא חלק בלתי נפרד מחיי הנוער. לטוב ולרע. היום כל אחד יכול להעלות תמונות מביכות של חברים ולפגוע בהם באינטרנט, אבל מצד שני אפשר גם לעשות עבודות בבית במקום לנסוע לספרייה, או לקבוע עם חבר בשיחת טלפון במקום ללכת עד אליו.

היום יש שימושים נהדרים גם לאפליקציות שאתם כל כך שונאים: יש קבוצות וואטסאפ ללימוד יומי, עמודי פייסבוק של גמ"חים, וגם שו"ת SMS.

אז אולי במקום להסתכל תמיד על הצדדים הרעים, תסתכלו על הדברים הטובים? במקום להסתכל על כמה הנוער תקוע במסכים ומקולקל ומפונק ומידרדר לתרבות רעה, תחשבו על כל ארגוני החסד שנתמכים בנערים כדי להתקיים, או על כל הילדים הקטנים שבאים לפעולה בשבת ומקבלים ערכים מהילדים שלכם, על הכביסה שהילדה שלכם קיפלה, או על הכלים שהבן שלכם שטף?

הורים יקרים, אל תשכחו שאתם קניתם לנו את הסמארטפונים. נתתם לנו את הכלים להתמכר. ואנחנו מתמודדים. יום יום, שעה שעה. אז בבקשה תזכרו את הטוב שבנו גם כשאנחנו יושבים עם הסמארטפון.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם