אובדי הנמלים

1858526 790

ישורון ברטוב

לא מזג אוויר שרבי, גם לא דני רופ ובטח שלא לוח השנה. אין כל ספק, המבשר הרשמי של הקיץ הוא הנמלים.

טוב, לא רק נמלים, גם יתושים, עכבישים וחב"מים (חרקים בלתי מזוהים שעם בא הקיץ פוקדים את בתינו על שלל צבעיהם, מחושיהם וצורותיהם המוזרות), אבל הראשונות שמגיעות והאחרונות שעוזבות הן אותן חרוצות שחורות, שכנראה החליטו לקחת את דברי החכם באדם צעד אחד קדימה ובמקום לחכות שהעצלנים יבואו אליהן ויחכימו – הן מחפשות אותם על כל שיש ותחת כל פרור רענן.

את שכר הטרחה בעבור השיעורים המחכימים האלה (שבהם לומדים בעיקר שלא להשאיר אוכל ללא השגחה) הן גובות באופן מידי, בצורת בופה מפואר מכל הבא לצבת, ולא מוותרות על שום מנה.

למרבה הפלא, כל הדברים הללו דווקא הפכו אותנו לאויבים מושבעים של אותן לקטות-ציידות. כן, למרות שלושה סרטי יח"צ מצוירים שנעשו להן (את 'באג לייף' אפילו ראיתי בקולנוע) הנמלים מככבות אצלנו בקביעות בחמשת המקומות הראשונים ברשימת החיסול.

הבעיה היא שהן מצדן לא ששות לשאת בנטל ולהירתם למאמץ המלחמתי. וכך מדי שנה אנו מוצאים את עצמנו עם מספר עצום של עצות והמלצות, כמעט כמניינן של הנמלים עצמן, אבל ללא פתרון.

תיקון רשתות והדבקת פסי גומי תחת דלתות הבית היו הניסיונות הראשונים, אבל הנמלים למדו דבר או שניים מהחמאסניקים (או שמא ההפך הוא הנכון) והן מוצאות שלל דרכים ומנהרות לחדור אל ביתנו המבוצר.

על אפשרות הריסוס התייעצנו עם שכנים למודי מלחמה, שלטענתם הריסוס עזר בעיקר לחשבון הבנק של המדביר. הוא אמנם הרג כמה ג'וקים, אבל מתברר שלפני כן הם כלל לא ידעו על קיומם. וחוץ מזה הם היו צריכים לעבור דירה למשך יומיים, ובהם הם באמת לא סבלו מנמלים בבית.

גם האפשרות של משא ומתן עם הנמלים ירדה מהפרק די מהר ("קחו חבילת פיתות לכל הקיץ ותעזבו אותנו בשקט"), בעיקר מהסיבה שלא היה פרטנר אמתי בצד השני.

בשנה שעברה קיבלנו המלצה על פטנט חדש - דבש נמלים. אותו דבש הוא בעצם פירורי רעל קטנים ומתוקים, שאותם מפזרים ברחבי הבית. הנמלים המבולמסות עטות בשמחה על מנת הגורמה הקטלנית, וכטוב לבם ברעל הן מחזירות נשמתן לבורא.

אבל גם הפתרון הזה לא לגמרי עבד (זאת אומרת הן לקחו את הדבש לקן שלהן, אבל חזרו לבקש תוספת).

השנה החלטנו להיות אמיצים ולחשוב על רעיון בכוחות עצמנו. וכך, בשילוב הטרנד החדש של חזרה לשימוש בדברים טבעיים, הקמנו קבוצת רכישה לדב נמלים מקצועי שיעבור בין הבתים ויגאל אותנו מחרקינו.

מוזמנים להצטרף.

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם