סיפור על איש קטן

1858526 790

אוריה כהן

לפני שנים רבות, רחוק מכאן, בין גבעה ירוקה לנביעת מעיין, חי לו איש קטן. לאיש היה בית קט וערוגת פרחים קטנה אחת, ובכל בוקר לעבודתו השכים ברצון – לחנך את ילדי הגבעה על פי החזון, שיהיו טובים ויעזרו לנזקק, שיחשבו על אחרים ולא על טובת עצמם רק. מדי ערב היה חוזר לביתו תשוש וחושב לעצמו שבלימוד ילדים אין שום ריגוש! לפעמים ביום החופשי היה יוצא לטייל, על גבו תרמיל ובידו מקל, עולה בהר, מהלך בשביל, ופעם אחת לעיניו נגלה מחזה מבהיל: בחור ענק וגדול ממדים צועד בגאון, לבוש במדים.

שאל אותו הננס מה מעשיו, ולאן ביום כה יפה מועדות פניו? ענה לו אותו הבחור: "פניי למלחמה! להציל את עמי מתופת איומה". התרשם האיש ושאל אם אפשר, אם גם הוא יוכל לעמוד מול אויב אכזר... ענה לו הברנש לבוש המדים: "בלי לפגוע, אל מול האויב דרוש לוחם יותר גבוה". השיב האיש הנחוש מלוא גרון: "אעשה הכול למען שקט וביטחון".

התרצה הלוחם, שהתרשם מהאיש המתעקש, וצירף גם אותו למסע המרגש. יחד עם החיילים החסונים התאמן הננס להגן על האזרחים. אז מה אם מדי פעם היה צריך ספסלים, כי הרי הוא קטן וכולם שם גדולים! תחילה הרגיש האיש גאווה עצומה: זוהי שליחות, זוהי נתינה לאומה! הוא הרגיש חשוב והכרחי, כולם פה עכשיו צריכים אותי!

אחרי חודשיים-שלושה חש קצת חולשה, הברך כואבת והצלע דואבת, אין יותר כוח לקום – רק לשבת! שלא לדבר על ריצות ומסדרים, הקפצות ושאר דברים שפעם היו מרגשים. בלי שידעו, בלילה מאוחר, היה הוגה בזיכרונות עבר, ופתאום נזכר בכל מה שהשאיר מאחוריו. איך מסתדרים שם בלעדיו? מי ישקה את הפרחים שבערוגה וישב עם הזקן הנחמד לקפה ועוגה? הוא חשב גם על תלמידיו הקטנים שנטש לטובת המדים, הוא התגעגע לאותו ניצוץ בעיניו של תלמיד שגמא בשקיקה את דבריו במבט מתמיד.

ופתאום הבין האיש שהיה אז חשוב מאוד, וזהו לקח שהיה צריך ללמוד. כי יש אנשים שתפקידם בשדה הקרב, ויש כאלה עם תפקיד אחר, לא פחות נחשב! למחרת קם בבוקר וארז את תרמילו, נפרד מהלוחמים וצעד לכיוון הבית שלו. ושם חיכתה לו ערוגה שצריח לטפח, ומתחת לשטיחון חיכה לו גם מפתח, על הדלת השאירו פתק קטן: "למורה החביב שפתאום נעלם, ואליו מתגעגעים הכי בעולם!" למחרת חזר האיש לתלמידיו בשמחה, ולא עוד הרגיש שהוא נחוץ במערכה.

זהו סיפור על איש קטן-גדול שהבין את תפקידו ויצא בזול. זהו לא סתם סיפור, יש בו מסר חשוב, להרבה ילדות שטעו בחישוב. אולי כדאי לחשב מסלול מחדש, לוותר על מדים עם כומתה בדש, ללכת למקום שאותי צריכים, כי עם ישראל מחפש תיקון עולם – לא ריגושים! יש שתפקידם להילחם למען עמ"י, ויש כאלה שתפקידן בשירות לאומי!

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם