הרב קוק והחרדים

1858526 790

תגובה לכתבה "חרדים באורות"

ישראל

א. יישר כוח על הכתבה, היא אכן מלאה ומעניינת.

ב. הרב גרשון אדלשטיין שליט"א עלה לארץ בזכות הרב קוק זצ"ל. הרב קוק או בנו הרב צבי יהודה זצ"ל שלח סרטיפיקט לאביו הרב צבי יהודה אדלשטיין זצ"ל ולבניו הרב גרשון שליט"א והרב יעקב זצ"ל. כשעלו לירושלים הם נפגשו עם הרב קוק ואף התברכו מפיו.

ג. ידועים הדברים שהרב קוק ובנו הרצי"ה השתדלו מאוד בעבור גדולי תורה ובני תורה רבים שנשארו מאחורי מסך הברזל הקומוניסטי והשתדלו להשיג עבורם אישורים, והמפורסמים שבהם הם הרב ישראלי זצ"ל והרב דוד סלומון זצ"ל. גם בני אדמו"רים עלו כך לארץ ובהם רבי משולם זושא טברסקי זצ"ל שאף למד בישיבת מרכז הרב, ולימים היה האדמו"ר מטשרנוביל בבני ברק, והוא חמיו של האדמו"ר מוויז'ניץ שליט"א. גם האדמו"ר רבי מרדכי מזוועהיל זצ"ל למד בישיבת מרכז הרב וסבו האדמו"ר רבי שלמה זצ"ל היה בידידות גדולה עם הרב קוק.

ד. אפשר לומר שבזכות הרב קוק אנו זוכים היום לרב אדלשטיין, כי מי יודע כיצד היה גדל בתורה אם היה נשאר אי שם בערבות רוסיה הסובייטית. כפי מה שידוע, הסיבה המרכזית שאביו עלה לארץ עם בניו, היא כדי שיוכל לגדלם ולחנכם לתורה.

ה. אמנם, על פי המשתמע מהכתבה וגם לפי מה ששמעתי מרבים, חלק מהציבור החרדי אכן מסוגל היום להכיל את הרב קוק וללמוד את תורתו, גם אם זה לא בשמו המפורש. השאלה המרכזית היא האם הדברים נעצרים שם, או גם ממשיכים גם אצל הרב צבי יהודה. נראה כי הציבור החרדי עדיין אינו מסוגל בשום אופן לקבל את הרב צבי יהודה, וחבל. אנו יודעים על גדולי תורה חרדים רבים שהתבטלו כלפי הרב קוק, שבשבילם הוא היה קודש הקודשים, אך את הרב צבי יהודה הם לא קיבלו. אני מקווה שבמהרה הדבר יתוקן ותורת הרב קוק תתמשך ותשפיע דרך המשכיותו של הרב צבי יהודה וממשיכי דרכו הרב שפירא זצ"ל ושאר תלמידיו שליט"א.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם