אתה לא לבד

1858526 790

 

תגובה ל"להיות דתי בעל נטיות הפוכות"

ת"ג

אחי היקר, הדברים הבאים נכתבים מדם לבי. במשך שנים חוויתי את מה שאתה חווה, במובן הרע של המילה "חוויה". חוויתי את הדיסוננס המטורף הזה בין קודש לטומאה, בין דבקות בקב"ה לנפילות כואבות. התמודדתי עם שאלות קשות מאוד, שאלתי את עצמי יום יום ובעיקר את הקב"ה - למה? חיפשתי תשובות, רציתי לקום בבוקר ופשוט להיות רגיל.

היום, ב"ה, אחרי תהליך ארוך מאוד, שעדיין בעיצומו, אני כבר עם רגל וחצי בחוץ, ואפילו יש לי האומץ לכתוב לך ולהגיד בצורה הכי פשוטה בעולם, אל תתייאש. אתה לא לבד.

הקב"ה נותן לך את ההתמודדות הזאת מהסיבה הפשוטה שהוא מאמין בך שתצא מזה, הקב"ה לא נותן ניסיונות לאדם כשהוא לא מאמין באדם שיצליח להתגבר על הניסיון. לא מאמין לי? כל בוקר אתה אומר "מודה אני לפניך... רבה אמונתך" - רבה אמונתו של הקב"ה בך אחי. הקב"ה שומע אותך בכל יום בתפילה. ומאמין בך וביכולות שלך. הוא נמצא אתך תמיד.

הרבנים לא יצליחו לזהות כנראה את הסיפור אם לא תיגש ותספר להם. שלא כמו שכתבת - מסוכן מאוד לדבר על נושאים אלו באופן פומבי. גש אליהם ותסביר להם. הם יקשיבו ויעזרו, יעודדו ויתמכו. אם יש לך החשש הכי קטן לגלות את סודך, תמיד אפשר לפנות "עצת נפש" באנונימיות. שם הם ידעו מה לעשות ואיך לעזור לך.

אחי היקר, אתה לא לבד. יש רבנים סביבך, יש "עצת נפש", ואולי גם החברים או ההורים - זה כבר תלוי בך. הקב"ה אתך לאורך כל הדרך וכולם רוצים שבעז"ה תקים משפחה ובית לתפארת.

על מה באמת צריך השגחה

אחד האברכים בכולל החרדי שבו אני לומד, אדם מאוד ירא שמים, חיתן את בנו. הוא לקח השגחה רצינית מאוד לאולם ואף ביקש ממני בתשלום של 400 שקלים שאהיה תוספת למשגיח כדי לשים לב שהערבים שעובדים באולם לא רק שלא ידליקו את האש אלא גם לא ישימו את התבשיל על האש (בישולי גויים), לפי החומרה של מרן. מובן שעשיתי את עבודתי נאמנה ואפילו מים לשטיפת רצפות לא נתתי להם לשים.

אלא שאף אחד לא השגיח על מה שבאמת צריך. הערבים כל הזמן פנו אל המלצרית החילונית ברמיזות מיניות. היא עוד ידעה להבהיר להם שאין להם סיכוי למרות לבושה החשוף, הבעיה הרצינית הייתה המלצרית הדתייה שלא ממש נחשפה למחמאות מבּנים עד עכשיו, ופתאום העיניים עליה. כשראיתי זאת פניתי לבעל האולם, הוא סינן אותי באלגנטיות כי הרי לא מדובר בבת שלו, ואחרי כן פניתי לבעל השמחה אך הוא אמר "מה אני אעשה... אני לא יכול להשגיח על כולם". כמה עקום המשפט הזה, הרי כל מטרת האיסור של בישולי גויים היא להרחיק מקרבה של חתונה בין יהודים לגויים!

אז בפעם הבאה שאתם הולכים לבדוק אולם, תבדקו קודם את הכשרות של המלצרים ואם צריך תזמינו גם משגיח בתוספת תשלום.

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם