היהודים באים, וזה רע

1858526 790

דינה וחברותיה

אנו רוצות להעלות היום למודעות נושא כאוב מאוד שראוי שידברו עליו, וישימו לו סוף. התופעה נקראת בעיקר "היהודים באים", אבל אפשר לקרוא לה בשמות נוספים כמו "ארץ נהדרת" וכו'. אנשים מרשים לעצמם לבזות כל מה שקשור לדת וליהדות. לצחוק על דמויות מהתנ"ך, לקחת את שמותיו של הקב"ה ולהצמיד להם כינויי גנאי וריקודים בזויים, ולהציג את אבות האומה בצורה מזלזלת ופוגענית.

יצא לנו לקרוא השבוע ברמב"ם את הדבר הבא: "השומע אדם מישראל שמקלל את שם ה' באחד מן הכינויים צריך לקרוע את בגדיו. אבל השומע מפי הגוי אינו חייב לקרוע". האנשים שעורכים את הסדרה הם אכן יהודים והם לא בוחלים במילים נגד הדת, נגד האבות, והכי גרוע - נגד ריבונו של עולם. למה אנחנו מסכימים לזה? למה אנחנו לא שמים לזה סוף? והדבר הכי גרוע הוא שחלקנו אפילו צופים בה וחושבים שזה מצחיק!

זו פגיעה באבא שלנו, זו פגיעה בנו! כאב לנו לקרוא את התגובות לסדרה שבה כתבו – "זו סדרה נהדרת", או "סוף סוף מישהו מכניס למאמינים האלה". מה עם כפייה חילונית? למה על זה אף אחד לא מדבר? יש כל כך הרבה נושאים שיכולים להעלות חיוך לאנשים אחרים, גם בלי לפגוע באף אחד. מה הסדרות האלה מלמדות את ילדי ישראל? שאבות האומה הם אנשים שפלים וגסי רוח?

נשמח אם כל מי שקורא את זה יגיב על העניין בפייסבוק או בכל דרך אחרת ל"כאן 11" שמעלה את התכנית הזו או לחברי כנסת שיכולים להשפיע. גם אם היא לא תוסר, לפחות שלא תשודר עונה נוספת. לפחות שיראו שאכפת לנו. בואו נגרום לאבינו שבשמים לשמוח באהבתנו אותו וברצון שלנו ששמו יקודש בעולם. בואו נגרום ליהודים היקרים שמפרסמים את הסדרות האלה להבין את הטעות שבידם. יהודיות שאכפת להן.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם