התעודדו, בנות השירות

1858526 790

בנות השירות, זקפו ראשכן

רועי תנעמי, מנהל מרכז סיור ולימוד 'בשבילוד'

אני מבקש לשתף אתכם בתחושה שעוברת לי בראש בחודש האחרון בעקבות הקמפיין המאסיבי לשירות בנות בצה"ל. אני ציוני גאה, משרת במילואים בגאווה, ומי שמכיר אותי יודע מהי הקדושה שאני חש כלפי צבא מדינתנו. במוסד שאני מנהל משרתות מדריכות טיולים בשירות לאומי, ויחד עם זאת אינני מהמתנגדים לשירות בנות בצה"ל. אבל דבר אחד מעציב אותי בתקופה האחרונה, וכמי שמכיר מקרוב את מה שעושות הבנות בשירות לאומי, אני מרגיש שהוא מתנהל במיוחד על הגב שלהן.

כדי להאדיר את שירות הבנות בצה"ל ולהגדיל את הגיוס, נוצר קמפיין ששם בפינה כל אפשרות אחרת. חדשים לבקרים מראיינים בנות גיבורות שקיבלו החלטה אמיצה והתגייסו לצבא.

"איך עשית זה והלכת נגד הזרם?"

"ומה עושה מי שלא מתגייסת?" (והיא לא גיבורה ואמיצה כמוך?)

"שאר הבנות עושות שירות לאומי"

ועלה על כולם: "הבנות שהתגייסו ובחרו בשירות משמעותי".

ואני שואל: למה אף אחד לא מעלה לסדר היום את התרומה האדירה בשירות הלאומי? איך זה שהוא נדחק הצדה כאופציה משנית ולא משמעותית? יש כאן אלפי בנות שמשרתות במסירות את המדינה שלנו. נכון, בלי מדים. אבל הן עובדות לא פחות קשה מהרבה חיילות.

למה לא מראיינים בת שירות שמלווה קשישים במשך שנה שלמה והופכת להיות המשפחה, המטפלת, האוזן הקשבת ובעצם הכול בשבילם?

למה לא שואלים את בת השירות בחינוך המיוחד על ההתמודדות היומיומית שלה בעבודה פיזית ונפשית מול ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחתם?

למה לא פותחים מהדורת חדשות על ההשקעה המטורפת שעושה מדריכת טיולים שעובדת לא פעם יותר מ-12 שעות ביום כדי להנחיל ציונות ואהבת המולדת לדור הצעיר?

זוהי גבורה! אין מילה אחרת לזה. לכל אחת הזכות לבחור את התפקיד והדרך שבה תשרת את המדינה, בצבא או בשירות לאומי. כל הדרכים כשרות, טובות, מעולות ומשמעותיות, כי המטרה שלהן אחת - לתרום למדינה.

אסור שקמפיינים מתוקשרים ימחקו את העשייה שלכן. בת בשירות לאומי היא גיבורה!

את הדברים הבאים כתב יצחק שדה, מייסד הפלמ"ח ומפקדו: "היסוד שבגבורה אינו האומץ, אלא הנכונות להקרבה עצמית. אנו רגילים לייחס את מושג הגבורה לצבאיות אך אין זו הדרך היחידה. הגבורה האמתית מתגלה גם בחולין של יום יום. הגבורה היא קודם כול מידה מוסרית. הגבורה שהיא הקרבה, זו היא הצורה הנעלה ביותר של השירות. ביסודה היא אהבת הזולת".

 

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם