לשמח גם את המאחרת

1858526 790

מוריה

סוף סוף הגיע היום הגדול. רק אלוקים יודע כמה תפילות, דמעות, תחנונים ובקשות נשפכו להגיע לרגע הזה. והנה אני יוצאת מהחדר אחרי סידורים אחרונים, לבושה בלבן, צועדת לעבר כיסא הכלה. הזמן עובר והאולם מתמלא. אני קולטת משפחה, חברים, וחברות קצת פחות. אל דאגה, אני אומרת לעצמי, עוד רגע הן באות, הרי הייתי בכל החתונות.

אני כבר פחות שרה וקופצת, מודה. מאתרת פרצופים מוכרים ולצערי הם מעטים. מסתכלת בשעון ומקווה שהן רק מתעכבות, הנה בטח הן כבר באות. המוזיקה מתחזקת והחתן מתקרב, הכלה קורנת מאושר ואני מתפללת שהיא לא שמה לב. חופה, חדר ייחוד ונכנסים לאולם, לא נעים אבל שולחן החברות כמעט מיותם. או, הנה הן באות, איזה כיף, אבל רק עוד שלוש חברות... והחתן והכלה יוצאים ולנו ברור שהולכים להיות ריקודים סוערים. הרחבה גדולה ומרווחת, חלומה של כל רוקדת משמחת, רק כמה עצוב וכואב שעל חלק נכבד ממנה אפשר לוותר.

כמה חששתי מהריקודים - לא אוהבת להיות במרכז העניינים - אבל בחתונה אין לי בררה, הרי אני הכלה... הרחבה גדולה ומסביבי מעט בנות, לא מפסיקות לרקוד שלא ארגיש חלילה בחיסרון. ובריקוד אחד על אחד עם חברה, תוך כדי חיבוק, אני לוחשת לה, אל תשאירי אותי לרגע בודדה.

מנה עיקרית ועוד סבב ריקודים, קינוח וגם לשבע ברכות נשארים. ואם תהיתם היכן שאר החברות - אנחנו עוד מחכות. אולי בחתונה הבאה ואולי בבאות.

אמנם עברו כמה שנים מהתיכון אבל היי, אנחנו עוד צעירות (וגם אם לא), מדוע נגזר גורלה של "המאחרת" לשמוח עם מעט חברות כי כל השאר לא מגיעות? תמיד יהיו הסברים מוצדקים אבל בינינו, תהיו חברות. אין בפי תוכחה אלא רק בקשה קטנה, בפעם הבאה שאת מתלבטת תדמייני את חברתך בכיסא כלה יושבת.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם