דייט מבואר

1858526 790

עמיחי, כיתה י"א

בדייט ראשון הייתי בטוח שאתאהב ממבט ראשון, כך סיפרו לי אנשים שהכירו אותה. אבל לא, היא נראית מוזרה, הכול שחור-לבן אצלה, שואלת שאלות מוזרות, אולי קצת דוסית בשבילי, אולי בררנית. פגישת ניסיון. במהלך הפגישה לפעמים ניהלה דו-שיח עם עצמה, לא הבנתי את השפה. היא בטוחה שהיא יודעת הכול. היא מדברת שוטף, לא שמה פסיקים, נקודות. מצטטת פסוקים בלי שום קשר. חשבתי לעצמי אולי לרדת ממנה. עדיף. היא נראית לי לא קשורה לעולם הזה, היא מפעם! אולי התרגלתי לצבעוני.

דייט שני; עשיתי בירור עם כמה מהקרובים שלה. אפשר להבין אותה אבל צריך עבודה. זה היה במסעדה. מהצדדים שלה ראיתי את הרב מלצרים הרשי כבר יודע מה היא רוצה, היא כנראה קבועה. התיישבנו, התוספות שהביאו מהצד התאימו לטעמה. התחלנו לדבר משפט. הבנתי, יש סיכוי! היא דיברה, אני התרכזתי בלהבין אותה, חשבתי, כמה קשה יהיה אם נתחתן. עוד שורה, הפעם התקשיתי, לא היה נעים. קפצתי לרב מלצרים הרשי. הוא הסביר לי, חזרתי. היא חיכתה לי, המשיכה לדבר ולדבר. יצאתי מהפגישה עם שני משפטים.

דייט שלישי; משהו בתוך אמר לי להמשיך. קבענו באותו מקום במסעדה, הרב מלצרים היה שם. לאחר הגשת התוספות, התחלנו לדבר. הבנתי אותה, שוב רב מלצר. עוד שורה, שוב רב מלצר. לא נעים. אבל היא ממשיכה לחייך. חיוך בשחור לבן. אבל אמתי. היא חיפשה עומק. ניסיתי. היא דיברה על החיים ולא הבנתי אותה. היה כבד מדי.

דייט רביעי; אותו לו"ז. היא המשיכה לדבר על החיים. שבת, הייתי חייב רב מלצר רשי. ילדים, שוב מלצר רשי. חינוך, מצוות, קודש, נשמה, סיפורים. תודה! לאט לאט למדתי לקרוא אותה.

דייט חמישי; היא יודעת הכול! היא מחפשת מוסר אמתי, לא מה שקניתי בחוץ. גיליתי שזה לא מעיק כבר. החלטנו להתחתן! תודה ה'! הודיתי לרב מלצרים הרש"י והוא אמר שהוא ימשיך ללוות אחר כך. שמחתי שלא ויתרתי, שלא זרקתי אותה כי קצת לא נראתה לי. היה קשה אבל השתלם. בהזמנה לחתונה היה אור, אור שלא רואים כל יום. ואז התעוררתי. כנראה נרדמתי על הגמרא. איזה חלום מתוק שמתגשם.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם