הוריי נעשו פחדנים

איני רוצה לפגוע בהוריי אבל האמת היא שאני כועס עליהם, אבל בכל זאת אוהב אותם. אני בן 18, כיתה י"ב בישיבה תיכונית מוערכת, שבו"ש. וכאן הבעיה. רציתי לבדוק ישיבה ברובע המוסלמי (הם קוראים לזה "הרובע היהודי המתחדש"... לא בדיוק), אך הוריי נעשו פחדנים, גם הר"מים שלי נעשו פחדנים. איני מבין מה קרה להם, אבי שירת בצה"ל ביחידה קרבית ונפצע בכתף. גם הר"מ שלי שירת ביחידה קרבית... ולא נפצע. ופתאום כשזה נוגע לי, הם פתאום חמקנים וזהירים ודואגים וחוששים. זה נורא.


אמרתי להם: תארו לעצמכם שהממשלה שלנו הייתה מחליטה לגרש מאותו רובע את היהודים, מה שנקרא בעברית מכובסת: התנתקות - כיצד הייתם מגיבים? ממלאים את ירושלים מפה לפה בהפגנות חצי אלימות כמו שאנו יודעים לעשות. וכאן אנו עושים במו ידינו "התנתקות שקטה"! מה ענו לי? לא ענו.


שאלתי רב בשכונה שלנו מה הוא אומר על זה. אמר שאני לא חייב לציית להוריי, שכתוב בשולחן ערוך יורה דעה שאם הבן רוצה ללמוד בישיבה מסוימת, כי שם לבו חפץ, והוריו מתנגדים בגלל איזה סיכון, שאין הוא חייב לשמוע להם. מגניב איך כל שאלה שאתה חושב שהיא מודרנית וחדישה כבר נמצאת בשולחן ערוך. על כל פנים, התשובה הזאת אינה בשבילי. אני לא בראש כזה של לפעול נגד הוריי. וגם הם משלמים עבורי...


אבל אני מזועזע. אין לי אל מי לפנות, אז אני פונה אליכם. אני בטוח שאני לא היחיד עם שאלה כזאת, על ישיבה בירושלים העתיקה ה"מתחדשת" או ביהודה ושומרון. הייתי שמח לקבל תגובות מה אתם חושבים.


אני באמת חושב שזה סתם פחד. לא מסוכן שם יותר ממקום אחר, מתל אביב או מחיפה. סתם דמיונות. וגם אם היה מסוכן, כל מקום שמסוכן נפקיר אותו?! אז ניסע כבר עכשיו לאמריקה. וכמובן, גם לצבא לא נלך! כל היום מספרים לנו שארץ ישראל זה דבר קדוש, שירושלים זה קדוש, שהגירוש מגוש קטיף היה נורא, שזה היה בגידה, שלא נשכח ולא נסלח ועוד סיסמאות חשובות. ופתאום כשזה נוגע לנו, הכול מתנדף.

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם