בני עקיבא משתפרת

1858526 790

בני עקיבא משתפרת, הבחירה בידינו - תגובה לכל הדיון על מחנה סיירים

ת"ב, חניכת שבט הנני

אז הייתי שם, כן כן, באומץ רב יצאתי למחנה סיירים עם כמה חברות וקומונרית ושרדתי כדי לספר.

רציתי לכתוב על כך כבר לפני כמה שבועות אבל אמרתי שאולי באמת הכול נכון והמצב שם זוועה, אז נסעתי, חוויתי, ראיתי, ועכשיו אני יכולה להגיד באמת.

יכול להיות שכל מה שאומרים על מחנה סיירים נכון, יכול להיות שקרו דברים, אבל האווירה בכלל לא כזאת. מה שרואים ומה שיש בגלוי הוא ממש לא זה!

אנחנו יצאנו למחנה הנפרד, היה לנו מסלול רק לבנות וכל הפעילויות והארוחות היו רק עם בנות. מי שלא רוצה ולא מחפש לא ימצא ולא יראה.

לא יצאתי כדי לחזק וכדי לשנות מבפנים כי באמת לא היה צריך.

המחנה הזה היה מחנה יפה, חזק ועוצמתי, הרקדות, בשבת כולם בחולצות תנועה, מפקדים ענקיים, שירי סעודה שלישית במעגל אחד גדול של יותר מאלף אנשים - מישהו חווה פעם עוצמות כאלה? יש עוד מקומות שאפשר לראות ככה את עם ישראל? והעובדה שיש גם כאלה שהם לא הכי דוסים, זה בדיוק מה שעשה את זה יפה! שבת כזאת לא חוויתי מעולם ואני לא חושבת שגם תהיה לי הזדמנות. האחדות והעוצמות שיש שם הם דבר לא רגיל בכלל.

אתה לא רוצה להיות עם בנות? בני עקיבא לא מכריחים אותך לשבת ולדבר. אתה בוחר לאן ללכת, במה להשתתף, מה מתאים לך ומה פחות. בני עקיבא משתנה, משתפרת ועושה מאמצים. זו השנה הראשונה שהיה בה מסלול נפרד לגמרי למי שרצה, כבר לא ישנים בנים-בנות כשחוט ביניהם, יש מאהלים סגורים ורכזים שמוודאים שכל אחד נמצא במאהל שלו. יש פעילויות ויחידות על אנשים משפיעים בעם ישראל, אבל גם היחידות וגם השירים והמסלולים - זה רק אם תבחר. כל אחד בוחר איך לחוות את המחנה ומה לראות ואיפה להיות.

אל תגידו דברים סתם אם לא הייתם שם, אל תפיצו שמועות וסטיגמות ואל תדברו לפי מה שהיה לפני שנים.

יכול להיות שהרב נריה לא ציפה שהנפרד יהיה מיעוט קטן, אבל הוא גדל ומתחזק. דיברו על זה הרבה בוועידה הארצי, והנושא כל הזמן בשיח ובהתקדמות.

אני ממליצה לכולם לחוות את המחנה הזה, לבוא בראש פתוח, לנפץ סטיגמות, לחוות ולקבל. לקבל הרבה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם