אנחנו הורסים את הארץ

1858526 790

אנחנו הורסים את הארץ בעצמנו – תגובה ל"מי יציל את מדבר יהודה"

אבי

השמדת הטבע ואתרי העתיקות בארץ מתבצעת בידי המדינה בהיקפים נרחבים הרבה מהנזקים שגורמים הערבים, ובאישור החוק. הזעזוע ממעשי הערבים הוא צביעות.

תגידו - אנחנו לא פרימיטיביים כמו הערבים אלא מתקדמים ונאורים, ולנו הזכות לקבוע מה מותר ומה אסור: להשמיד טוטלית ערכי טבע ומורשת בשביל כרישי נדל"ן זהמותר. אבל לחצוב בהרים ובמדבר כדי לספק פרנסה לערבים - אסור.

באמתלה של "פיתוח המדינה" אנחנו מעלים לקורבן הכול, והתוצאה היא פיתוח בינוי ותיעוש שמחריבים בצורה אגרסיבית את ארץ ישראל היפה. המלחמה שמתנהלת בין גורמים שמנסים לשמור על הטבע לבין הטייקונים אבודה מראש. לטייקונים יש הרבה יותר כוח.

אם היקף הפיתוח יימשך בקצב הקיים, המדינה תהפוך לגוש בטון ענקי על אף פעילותם של גופים ירוקים וחוקים להגנת הסביבה, כבר עכשיו ישראל היא אחת המדינות הצפופות ביותר בעולם המערבי.

עלינו לדעת: הצדקתה של השמדת הטבע והעתיקות באמצעות שימוש בהסברים נעלים כמו "פיתוח ארץ" היא סִימּוּא עיני הציבור. האינטרסים שעומדים מאחורי התיעוש הם אינטרסים כלכליים של הטייקונים לבדם, שהרי הם צריכים להתפרנס.

"פיתוח הארץ" בימינו הוא בניית "בית המקדש השלישי" המודרני - מתחם איקאה חדש על עשרות אלפי מטרים מרובעים שאליו עולים לרגל מיליוני סוגדים. "פיתוח הארץ" זה סלילת אוטוסטרדות ומחלפי ענק רק כדי שהביזנסמן יוכלו להגיע ברכב היוקרתיהחדש שלהם עד למשרד. "פיתוח הארץ" זה לבנות דירות יוקרה צמודות קרקע כדי שאנשים יוכלו לעמוד בסטנדרטים חברתיים. וכו' וכו'.

אני בעד פיתוח הארץ, אבל צריך לשנות את סדרי העדיפויות.

כיום בראש סולם העדיפויות שלנו ישנים ערכים "נעלים": כסף, כבוד ומעמד חברתי, הישגיות, תחרותיות דורסנית, חומרנות ונהנתנות. ערכים כמו הסתפקות במועט, פשטות, צניעות, טובת הכלל, נמצאים בתחתית סולם הערכים החברתיים והאישיים.

מעצבי התודעה השולטים בחיינו - טייקונים, תאגידים, אילי הון, מעצמות על וגופי שלטון - מעלימים מעינינו חלופות אפשריות ודרכים נוספות לממש פיתוח וביצור אמיתי, חכם ונכון יותר של מדינת ישראל.

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם