מה רע בלימוד תורה?!

1858526 790

רננה (שמיניסטית)

בשנתיים האחרונות חשנו, אני וחברותיי, תלמידות אולפנה תורנית (שאף הופיעה ברשימת התיכונים המצטיינים), בלבול גדול מהמסרים שקיבלנו מהמורות ומהרבנים שלנו.

מצד אחד מלמדים אותנו תורה והלכה ואף מעודדים אותנו ללכת למדרשות מסוימות כדי שנוכל להעמיק את העולם הרוחני שלנו לקראת חיים והקמת בית של תורה ויראת שמיים, אך מצד אחר מזהירים אותנו שבזבוז זמן רב מדי במדרשות ובלימוד תורה עלול לבלבל אותנו ולפגוע ביכולתנו להקים בעתיד בית נאמן בישראל.

כשאמרתי לרב שלי באולפנה שאני רוצה ללמוד תורה שלוש שנים הוא אמר לי שזה עלול דווקא לפגוע ברמה הרוחנית שלי, אבל פתאום השבוע ראיתי שיש משיבות הלכתיות באינטרנט שלימוד תורה במשך שנים חיזק את רמתן הרוחנית.

לימדו אותנו שלימוד תורה הוא חשוב, אבל רק מעט. ואני שואלת: למה?! אם אנחנו מאמינות בתורה מדוע אנחנו צריכות לפחד ממנה?

למה ללמוד תורה רק שנה אחת? האם אין מקום גם לבנות להיות בשיעור ג' וד' ויותר? אם אני יכולה להצטיין בבגרות, למה אני לא יכולה להצטיין בלימוד התורה הקדושה?!

יש תלמידות חכמים ורבניות יראות שמיים שמצליחות ללמוד וללמד תורה (למשל בבתי המדרש לנשים עובדות, הרבנית ימימה או המשיבות של 'משיבת נפש'). למה אי אפשר ללמד אותנו במדרשות שאינן מוגבלות לשנה אחת? למה את הכול אנחנו חייבות לעשות לבד, וכאשר אנו מחפשות מישהי שתבין אותנו האפשרות היחידה היא משיבות באינטרנט?!

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם