מכתב לסמוטריץ'

1858526 790

 

מכתב לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בעקבות הריאיון בשבוע שעבר

הרב דוד מרקוביץ

הכאב הגדול שאתה מביע בדבריך מבטא את מה שכולנו מרגישים. ללא ספק מפלגת הבית היהודי המאוחדת פועלת בתחומים רבים למען עם ישראל בכללו ולמען הציבור הדתי-לאומי בפרט, ומובילה שינויים מהותיים רבים בכל תחומי החיים במדינה. אך יש תחושה מנקרת וטורדת שבכל פעם שמגיעים לשינוי כיוון אמיתי, לפריצת דרך מהותית, כמו חוק ההסדרה, מינוי בנט לשר ביטחון, פסקת ההתגברות ועוד, איכשהו נתניהו מצליח להוכיח לכולם שהבית היהודי מבחינתו אינו כי אם כלי שרת ביד הליכוד, הליכוד העכשווי המודרני על כל המשתמע מכך, ואוי לו אם לא ידע את מקומו. ואולי הגרוע מכול הוא שגם הציבור משתכנע מכך, ורק חסר לנו שההטבעה הזאת תהפוך לחלק מדמנו ובשרנו.

פעם הייתה הברית ההיסטורית עם מפא"י, ועכשיו עם הליכוד. אולי אנחנו מרוויחים, אולי הליכוד ואולי כל העם, אך בתוך הלב מנקרת התובנה המשפילה והמציקה: זה גורלנו? גם הרבנים רואים אותנו כך? רק במקרה ששוב ושוב לא ייתכן שנוביל שום דבר חיובי עד הסוף, לפחות עד כמה שזה תלוי בראש הממשלה נתניהו?

ואולי הדברים תלויים במקום אחר לגמרי? בוא נשאל את עצמנו: מה האידאה של הבית היהודי והאיחוד הלאומי: הכי ימני? הכי מסורתי? הכי לאומי? הכי תורני? בכל תחום אנו מתחרים במישהו שטוען שיעשה זאת טוב יותר, וממילא בכל סוגיה מהותית יבטל אותנו או ינכס את ההישג לעצמו... בוא וננסה להעמיד את עצמנו במישור אחר לגמרי! לא להתחרות על התואר הכי "תורני-ימני-לאומי" או "מסורתי-עממי-מזרחי" וכל סדר אחר שנבחר, אלא משהו אחר מן היסוד, משהו שבאמת צריך שאנו נאמר, כי אף אחד אחר לא אמר.

האם יש לנו באמת משהו אחר לומר? משהו שנתניהו לא אמר אפילו בספרו? אם לא, ברור שאנו מזדנבים מאחור, ובעת פקודה הבוחרים שלנו ימשיכו לברוח לליכוד או לכל מקום אחר שיאמר דברים דומים.

אז מהו הכיוון? לדעתי הכיוון מונח על השולחן, צריך רק להפסיק להתבייש בו. האמת הפשוטה והברורה היא שהבית היהודי צריך לתת רוח מלאה אמונה, מלאה תוכן אידאלי, מלאה ביטחון בצדקת הדרך, בזכותנו על הארץ למען נהיה אור לגויים, בדרך תורה ואהבת ה', ברוח לחימה ספוגה בתובנות חדות ושלמות של שנאת הרע מתוך אהבת הטוב. רק הבית היהודי יודע לומר מהו צבא מנצח, מדוע אנחנו חייבים לנצח בשם כל העולם המייחל להשמדת הרעים למען הטוב, לא להצלת משפחה בשדרות על חשבון משפחה בעזה. זה לא עובד, אלא ניצחון שלם וברור של עם המוסר והצדק על משטר הטרור והמוות שיצר תרבות שנאה ופחד קרוב כל כך אלינו.

כמובן, אנו צריכים להיות ראויים לתואר המכובד של שליחי הטוב המוסר והצדק בכל העולם, ואנו צועדים בכיוון לא רע, תשאלו בכל רחבי העולם כמה מיליונים רעבים פחות בזכות הטפטפות שלנו וכמה מיליונים צמאים פחות בזכות טיהור מים משלנו, וזה רק התחלה ורק חלק קטן.

הבית היהודי צרים לומר בקול ברור: זהו החינוך, זהו המשפט, זוהי המשפחה, כך הם פניו של העם הזה, דרך ה' לעשות צדקה ומשפט. זו דרכו של הבית היהודי, לשם אנו חותרים ובשם כל זה נילחם בכל שליחי הרוע והמוות עד ימוגר הרשע מן העולם. אף אחד לא טורח להגיד זאת בבירור חוץ מאיתנו. אם בשם זה נבוא הכול יראה אחרת לכולם.

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם