חוויות מהצבא

1858526 790

 

עידן

קראתי את הכתבה בשבוע שעבר וגם את מאמרך השבוע, וראיתי לנכון להגיב מתוך חוויות אישיות וניסיון בצבא בענייני דת. איני קשור לחיל האיסוף הקרבי. הציטוטים בכל פסקה הם מהמאמר שלך.

"מלבד שלושה ביתני שירותים שחציים מסומנים כשירותי בנים וחציים כשירותי בנות" – מה זה משנה?! המצב כרגע הוא שבסיס סיירים יש שירותים משותפים! איזה בן תורה ירצה לצאת מהתא ולפגוש בחורה לידו?!

"באחת הפעמים התבקשה מדריכה להחליף את חולצתה הקצרה מדי כדי להתחשב בבנישים, דבר שברוב הבסיסים לא יתקבל כבקשה לגיטימית" – אני חושב שהדבר אינו נכון. בכל בסיס בצבא מעריכים ומכבדים את בקשות הבנישים, ואני חושב שלא הבנת את ההבדל בין דברים שאסורים על פי ההלכה לבין דברים שאפשר להקל בהם עד מאוד. כתוב בגמרא: "כל המסתכל באצבע קטנה של אישה כאילו מסתכל במקום התורף", "לא יהלך אדם אחורי אישה בדרך", "שלא יסתכל אדם באשה נאה ואפילו פנויה, באשת איש ואפילו מכוערת", ואתה רוצה להודות לצבא על שמנעו ממך לראות בנות רצות, שבחורה באה בלבוש לא צנוע וביקשתם ממנה להחליף, זו נשמעת לך בקשה לא לגיטימית ולא בסיסית?! אנחנו כל כך מקבלים את הבעיות שיש לנו כמשהו נורמלי, למה אנחנו צריכים להתנצל על מה שאמרו חז"ל?!

"הרצון הדתי שלנו" – זה ממש לא רצון, זו ההלכה, הלכה מלשון הליכה, הדרך שאנחנו הולכים בה, כמו שאי אפשר ללכת על הידיים, ההליכה בדרך התורה היא ההליכה הבסיסית שלנו, ואת הרצון שלנו אנחנו צריכים לקשור בזה.

"אי אפשר לוותר על הנוכחות שלנו בסיירים כל כך בקלות "- תברר עם ישיבות קודמות שגויסו לשם (דרך אגב, הרבה ישיבות היום לא רוצות לשלוח את התלמידים שלהם לאיסוף קרבי) כמה בחורים "נפלו" בענייני צניעות במהלך שירותם הצבאי באיסוף הקרבי. האם זה שאתה עושה שמח לקצינים הבכירים בשירי שבת שווה את זה?! אין ספק שחבל שלא יהיו בנישים במקום מסוים, אבל נראה לי שיש סדר עדיפויות.

אני חושב שאתה מתעסק בטענותיך בטפל ולא בעיקר, והטענה העיקרית היא שיש ערבוב ופריצת גדרי צניעות גדולים באיסוף הקרבי, ומתוך זה שהצבא חשוב לנו ואנחנו רוצים להיות בכל המקומות בצבא אנחנו צועקים בקול גדול: עצרו! יכול להיות שטעיתם, אנחנו יודעים שזו לא דרכה של תורה. בשביל להיכנס לדיון צריכה להיות הסכמה כלשהי, ובעירוב לוחמים ולוחמות אין שום הסכמה, לא משנה מה יגידו ומה יעשו. בעוד כמה שנים יתעוררו ויבינו שזאת טעות, ואז נוכל להתכנס סביב שולחן הדיונים ולדבר. בתקווה שעד אז יישארו ניצוצות דתיים במקומות האלה...

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם