המבטים ההם

1858526 790

המבטים שננעצו אחרי שמפקד הבסיס אמר שהוא מעדיף לוחמות על בנישים

פינחס

בשל הוראות ביטחון מידע אדבק בשם הבדוי פינחס.אני לומד בישיבת הסדר מוכרת, ולפני שלושה שבועות סיימתי אימון מתקדם (שארך קצת יותר משבעה חודשים) בבסיס סיירים.

שלומי, אחי היקר! טענת שהצבא משקיע מאמצים. צר לי שאינך רואה את התמונה המלאה, ואני בטוח שאתה אומר זאת כי אינך מעורה לגמרי ואתה מנסה לדון לכף זכות.

אני מבין שאתה מצדד בעמדת הצבא שהדבר המתבקש הוא להעביר את הקורסים לחיילים ולחיילות יחד, והצבא משקיע מאמצים כבירים לשנות זאת. אך לאחר קורס הבנאים המעורב שנעשה לנו והתקלה הנוראה שקרתה בו, שמחמת כבוד הציבור לא אפרטה, ואני מקווה שאינך מודע לה ולכן כתבת מה שכתבת, אין אפילו לקצינים הנחרצים ביותר עזות פנים לדרוש שנבצע את הקורסים יחד עם החיילות.

אני חייב לומר לך שאני מתרשם מרצונך להסתכל בעיניים "ירושלמיות" על המציאות ולא בעיניים "גלותיות", אך מתוקף ערבות שיש בין כל ישראל עליי לוודא שרצון זה לא מסמא את עיניך לגמרי. אכן מפקד הבסיס הוא אדם שעשה המון למען עם ישראל ולא סתם הגיע לאן שהגיע, אך לצערי אי אפשר להציגו כאדם המנסה למצוא פתרונות. וכמי שנכח מחוץ לאולם בעת שהוא הציג את התמונה של הבניש אל מול תמונת הלוחמת ואמר שהוא מעדיף את הלוחמת, היה לי קשה לספוג את המבטים של הנוכחים באולם לאחר שיצאו ממנו, וכן לראות את אחד מאנשי הסגל הבנישים סופג מטר של טענות ממפקדות על שהבנישים מגבילים אותם ואת החיילות שלהם ומנסה להצדיק את עצמו ואת דרכו.

לגבי תרומת הבנישים לבסיס אין ספק שאתה צודק, אך האם בגלל הרצון להאיר ולהשפיע נהיה מוכנים לפתוח מחלקת בניש בגדודים המעורבים?

אלו לא רצונות דתיים, זו ההלכה

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם