או-סי-דיי!

1858526 790

נתנאל ר'

הנחתי את התפילין במקומן? רגע, האם אמרתי את הברכה כראוי? למה אני חוזר על המילים בתפילה שוב ושוב? האם המים הגיעו לכל נקודה ביד כשנטלתי? כל דבר בשבת נדמה לי כחילול שבת. אוף, יש לי ספק... אחי, מה הבעיה - תשאל רב! אבל בכל פעם עולים לי ספקות חדשים, ואני גם לא מצליח לקבל את דבריו...

מה נסגר? שטפתי ידיים כבר אלף פעם! הבגדים האהובים שלי כבר הרוסים מרוב כביסות ולוקח לי שעות להתקלח... גם על זה אני אשאל רב?! ומה עם כל המחשבות שעוטפות וחונקות אותי?

השבוע, לפני שנה. אני בן 20, שבר כלי. לא נמצא בישיבה כבר כמה חודשים. אני בבית, לא מתפקד, כל היום שלי התהפך. יום הופך ללילה ולילה ליום. חרדות, פחדים, דימוי עצמי נמוך. מיואש לגמרי. וזה אחרי שהייתי אצל מומחה בעל שם. מה לא ניסיתי ואצל מי לא הייתי. מה יהיה איתי בעתיד? בתוך כל החושך הזה כבר לא רואה נקודת אור. והנה קיבלתי המלצה על נשמה טובה שתוכל לעזור לי, שתהיה אור-לי. ואחרי מפגש אחד הפיחה בי תקווה, שהנה יש סיכוי.

השבוע, י"ח בטבת. בן 21. כבר לא שבר, אבל גם לא לגמרי "כלי". חושב לעצמי על השנה שעברה, על כך שהספקתי להתקדם מ"הנשמה הטובה" לאדם טוב נוסף ולעבור איתו תהליך. לפעמים אני מרגיש שהנה זה כבר מאחוריי, ואז, כשיש נסיגה, אני שואל את עצמי אם התקדמתי בכלל. ומה עם האישיות המדהימה שלי? והכישרונות שרוצים לפרוץ החוצה? הרי הייתי תלמיד מצטיין ומוצלח!

אין ספק שהתקדמתי המון בשנה החולפת. אך עדיין, מישהו בכלל מצליח להבין את הקושי, את הסבל, את התסכול מאי-היכולת שלי להוציא את כוחותיי מן הכוח אל הפועל?

בשנה הבאה: י"ח בטבת, 22. יום הולדת, שמח!

מוקדש לכל מי שמתמודד/ת עם OCD, כפייתיות. אם דבריי נגעו בך, יש לך שאלה או שברצונך לשתף, אשמח לתגובות This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

בואו נילחם יחד!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם